Ege'de mülteci önlemleri artırıldı

Sahil Güvenlik ekipleri ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı TCG Karataş gemisi, yasa dışı geçişlerin önüne geçmek için Bodrum ilçesinde devriye yapıyor

Ege'de mülteci önlemleri artırıldı
21 Mart 2016 Pazartesi 10:45

Yasa dışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen kaçak ve sığınmacılara karşı güvenlik güçleri, karadan ve denizden denetimlerini sıklaştırdı.

Sahil Güvenlik botlarının yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni tip karakol gemisi TCG Karataş (P1212) da Bodrum'da açıklarında devriye görevi yapıyor.

Kısa süre önce ilçeye geldiği öğrenilen gemi, özellikle akşam saatlerinden itibaren yasa dışı geçişlerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan Akyarlar ve Turgutreis açıklarında güvenlik önlemleri alıyor.

TCG Karataş'a, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı iki bot da eşlik ediyor.

Ekipler Bitez, Ortakent-Yahşi, Akyarlar ve Turgutreis açıklarında sabahın ilk ışıklarına kadar devriye görevlerini sürdürüyor.

İlçe jandarma komutanlığına bağlı ekipler de karadan uygulamalar gerçekleştiriyor.

Turgutreis'e bağlı İslamhaneleri mevkisinde yol kontrolü yapan ekipler, araçlar üzerine genel uygulama çalışması yapıyor.

Araç içerisindeki kişilerin kimliklerini ve araç içi kontrollerini yapan ekipler, uygulamalarını gün boyu sürdürüyor.

Polis ekipleri ise ilçeye girişlerde de yol kontrolü yapıyor. Otobüs ve kapalı kasa araçlar üzerinde yoğunlaşan polis ekipleri, ilçeye kaçak geçişleri engellemek için çalışmalarına devam ediyor.

Ekiplerin aldıkları tedbirlere rağmen ilçeye giriş yapan çoğunluğu Pakistan ve Afganistan uyruklu kaçaklar da güvenlik güçlerince yakalanarak il dışına gönderiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×