Diyarbakır'da Nevruz'a 5 bin polisli güvenlik

Diyarbakır'daki Nevruz etkinliklerine 5 bin polisle güvenlik önlemleri alındı

Diyarbakır'da Nevruz'a 5 bin polisli güvenlik
21 Mart 2016 Pazartesi 12:23

Diyarbakır 'da bugün nevruz kutlamaları sıkı güvenlikönlemleri altında başladı. Nevruz Parkı'na vatandaşlar kurulan 5 ayrı polisnoktasından aranarak alınırken, çevrede de geniş güvenlik önlemleri alındı.

Diyarbakır'daki nevruz kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da merkez Bağlar İlçesi'nde bulunan Nevruz Parkı'nda bugün saat 10.00'dan itibaren kutlanmaya başladı. Bu yıl 'Direnerek kazanacağız', 'Özgür önderlik, özerk Kürdistan, Demokratik Türkiye' sloganıyla kutlanan nevruza katılmak için vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren alana akın ederken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kentte ve Nevruz Parkı'nda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kente Edirne, Manisa, İzmir, Antalya, Kırıkkale gibi illerden takviye gelenlerin de aralarında olduğu 5205 polis görevlendirirken, kentin kritik noktalarına da zırhlı araçlarla polis ekipleri konuşlandırıldı.

 

Nevruz Tertip Komitesi de yaklaşık 5 bin kişiyi güvenlik görevlisi olarak görevlendirdi. Polis, alana girenleri kurulan 5 ayrı arama noktasından tek tek arayarak girmelerine izin verdi.

Bu arada başlarında Abdullah Öcalan fotoğraflarının bulunduğu şapka takanların alana alınmadığı görüldü. Nevruz ateşi için yaklaşık 3 ton odun alana getirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı da kentin değişik noktalarından otobüslerle vatandaşları alana taşıyor. 

 

Kaynak: AA/DHA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×