Bolu Dağı Tüneli, Bayram'a hazır

Tatillerde yoğun olarak kullanılan TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde, yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Bolu Dağı Tüneli, Bayram'a hazır
08 Eylül 2016 Perşembe 13:55

 TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde, Kurban Bayramı tatili süresince kontrollü trafik akışı sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalar bitirildi.

Karayolları ekipleri, her gün on binlerce aracın geçtiği TEM Otoyolu Bolu Dağı kesiminde bayram öncesi gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yaptı.

Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezinde ise trafik akışı 87 kamerayla 7/24 izlenecek. Merkez çalışanları, trafik kazası ve yangın gibi olayları anında ilk müdahale ekibine bildirecek. Böylece olası can ve mal kayıplarının önüne geçilecek.

Merkezin Bakım İşletme Şefi Murteza Beşiroğlu,tünelin TEM Otoyolu'nun ana geçiş noktası olduğunu söyledi.

Bayram trafiğinde normalden fazla araç bekledikleri için ekip sayılarını iki katına çıkardıklarını anlatan Beşiroğlu, "Kaynaşlı-Abant Kavşağı güzergahımızda 19 personel ve 8 araçla hizmet vereceğiz. Güzergahta günlük ve periyodik yaptığımız çalışmaları, bayram nedeniyle sonlandırdık." dedi.

 "Aksaklık durumunda vatandaşlara yardımcı olunuyor"

Bölgedeki trafik akışının 87 kamerayla izlendiğini belirten Beşiroğlu, "Bunlardan 67'si tünelde kör nokta bırakmadan her tarafı izliyor. Viyadükler bölgesi ise 20 kamerayla izleniyor. Gördüğümüz aksaklık durumlarında vatandaşlarımıza hızlı şekilde yardımcı olunuyor." diye konuştu.
Beşiroğlu, tünel işletme şefliğinde 9 personel ve bir itfaiye aracının olası yangınlara ilk müdahale için hazır bulunduğunu, ayrıca Bolu ve Kaynaşlı itfaiye ekiplerinden de yardım isteneceğini bildirdi.

Kaza anında ise gerekirse trafiğin Abant Kavşağı'ndan ve Kaynaşlı gişelerinden D-100 karayoluna yönlendirilebileceğini kaydeden Beşiroğlu, küçük kazalarda şerit kapatılarak gerekli çalışmaların yapılacağını dile getirdi.

Güzergahtan geçen yıl toplam 10 milyon 515 bin aracın geçtiğine işaret eden Beşiroğlu, şunları söyledi:
"TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminden bu yıl eylül ayına kadar 7 milyon 212 bin, geçen Ramazan Bayramı'nda da 780 bin araç geçti. Bu bayramda çok daha fazla aracın geçmesini bekliyoruz. Kurban Bayramı'nda beklediğimiz araç sayısı 900 bini bulacak. Bayram ve yaz tatili bitişi, gurbetçilerin dönmeye başlaması ve okulların açılacak olması nedeniyle trafiğin daha da artacağını düşünüyoruz."

Beşiroğlu, Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak sürücülere, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları çağrısında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×