Bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Hakkari Çukurca'da iki, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde ise bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
18 Kasım 2016 Cuma 12:47

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütünden kaçan iki, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde de bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli "yurt içi olaylara" ilişkin bilgi verildi.
Buna göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütünden kaçan iki, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde de bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerinin arazi aramasında bulunan iki büyük tüp kullanılarak hazırlanmış el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

Muş'un Bulanık ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca eylem yapmak amacıyla hazırlanmış bomba yüklü bir araç, eylem gerçekleştirilemeden imha edildi.

Bitlis merkezde devam eden operasyonda, teröristlerce kullanıldığı belirlenen 6 sığınak ve 11 barınak, 4 el yapımı patlayıcı imha edildi, 9 antipersonel mayını, bir akü, üç güneş paneli ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekatıyla imha edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×