Beratcan'ın katili tutuklandı, annesi serbest

Beratcan'ın katili Ersin Kaşıkçı, suçunu itiraf etti; çocuğun annesini de suçladı. Ancak mahkeme yeterli delil bulunmadığından anneyi serbest bırakarak, katil zanlısını tutukladı

Beratcan'ın katili tutuklandı, annesi serbest
28 Mart 2016 Pazartesi 22:20

Tuzla’da cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün ölümünde bir numaralı şüpheli Ersin Kaşıkcı’nın cinayeti işlediğini itiraf ettiği, annesinin de şüpheli ile birlikteliğini kabul ettiği öğrenildi. Şüphelinin anneyi suçlayarak "Çocuk ilişkimizi öğrendi öldürelim" iddiasını ise annenin, "Ayrılmak istedim. Beni çoluk çocuğumu öldürmekle tehdit ediyordu. Suçuna beni ortak etmeye çalışıyor" dediği ortaya çıktı. Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı ile anne Tülay Karakütük savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. DHA'nın geçtiği habere göre Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; anne Tülay Karakütük ise serbest kaldı.

Anne Türkan Karakütük’ün ise, şüpheli ile birlikteliğini kabul ettiği ancak "Kendisinden ayrılmak istiyordum. Bunu kendisine söyledim. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. ’Ayrılırsan seni yakarım’ diyordu. Çocuğumu öldürmek istediğimi söyleyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor" dediği öğrenildi. 

Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece "Kasten öldürme" suçundan tutuklandı, anne Türkan Karakütük ise tutuklamayı gerektirir yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest kaldı.Kartal'da kaybolduktan sonra Tuzla'da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün ölümüne ilişkin gözaltına alınan servis şoförü Ersin Kaşıkçı ve anne Türkan Karakütük öğleden sonra Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

Şüpheliler nöbetçi savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme Ersin Kaşıkçı'nın "Kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına, anne Türkan Karakütük'ün ise serbest bırakılmasına karar verdi. Anne Karakütük'ün hakkında tutuklanmayı gerektirir yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi. Türkan Karakütük de polis aracıyla adliyeden çıkarıldı.

Kaynak: Ajanslar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×