Ankara patlamasıyla ilgili yayın yasağı

Ankara'da bu akşam Kızılay'da meydana gelen patlamayla ilgili yayın yasağı getirildi

Ankara patlamasıyla ilgili yayın yasağı
13 Mart 2016 Pazar 19:44

Son Haberler Logo

Ankara Kızılay'da Güven Park'ta bu akşam meydana gelen patlamayla ilgili RTÜK tarafından yayın yasağı getirildi. 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay'da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

RTÜK'ten yapılan açıklamada, olayla ilgili yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile diğer kanunlarda sayılan yayın ilkelerine uyulması gerektiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu çerçevede yayın yasağı, patlamaya ilişkin olarak patlama anı, patlama sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öge ve benzeri unsurları ve bunlarla ilgili abartılı anlatımları kapsamaktadır. Olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlara, yayınlarda kesinlikle yer verilmemesini içermektedir."

Patlamanın meydana geldiği alandaki bütün yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Olay yerindeki polis ekipleri ise, çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak, alanı abluka altına aldı. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×