Ankara'da foseptik çukuru kazaları

Ankara'da bugün öğle saatlerinde meydana gelen foseptik çukuru kazasında yardıma giden bir başka araç da aynı çukura düştü

Ankara'da foseptik çukuru kazaları
06 Mayıs 2016 Cuma 18:46

Ankara'da foseptiği temizlemeye gelen Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (ASKİ) ait kanalizasyon temizleme kamyonu, çalışmalar sırasında çukura düştü.

Çankaya Çiğdem Mahallesi'nde asfalt zeminin çökmesi sonucu park halindeki bir otomobilin düştüğü çukuru kapatmak için Ankara Büyükşehir Belediyesiekiplerince çalışma başlatıldı. Düşen otomobilin çıkartılmasının ardından ASKİ, çökmenin yaşandığı foseptikteki suyu boşaltmak için bölgeye kanalizasyon temizleme aracı gönderdi. ASKİ'ye ait kamyon, temizleme çalışmaları sırasında kayarak çukura düştü. 

Arka bölümü ve makine kısmı çukura inen kamyonu kurtarmak için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Kamyonun çukura düşme anı, yakında bulunan bir marketin güvenlik kamerasına da yansıdı.
ASKİ kamyonunu çukurdan çıkarmak için, getirilen büyük bir vinç yardımıyla çalışma başlatıldı. Ekipler, kepçelerle çukura inerek kamyona çelik halatlar bağladı. Kamyon, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu çukurdan çıkartıldı. Foseptiğin temizlenmesi ve çukurun kapatılması çalışmalarına devam ediliyor.

Çankaya'da park halindeki bir otomobil, sabaha karşı zeminin çökmesi sonucu oluşan 3 metrelik çukura düşmüş, Ankara Büyükşehir Belediyesi, çukurun, özel bir binaya ait alanda, 1970'li yıllardan kalma foseptiğin çökmesi sonucunda oluştuğunu, ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmalinin bulunmadığı bildirmişti.


Etiketler; #Ankara çukur

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×