Yeni iPhone'larda anten çizgisi olmayabilir

Apple, anten çizgilerini ortadan kaybeden kompozit malzeme için patent başvurusu yaptı.

Yeni iPhone'larda anten çizgisi olmayabilir
23 Haziran 2015 Salı 17:13


Teknolojinin öncü firmalarından Apple, en son iPhone modelinde anten çizgilerine yer vermişti. Bazı kullanıcıların bu durum hoşuna gitse de birçok kişi anten hatlarını sevmiyor. Bu durumun farkına varan Apple, harekete geçti. Apple, anodize metal görünümlü bir kompozit malzeme için baştent başvurusu yaptı.

Apple, başvurduğu yeni patent sayesinde kablosuz sinyallerin oluşturduğu anten çizgileri yok edebilecek. Bununla birlikte temizleyici materyalin kullanımı yalnızca akıllı telefonla sınırlı kalmıyor. Güvenilir kaynaklara göre materyal dizüstü bilgisayar ve tablet gibi birçok cihazda kullanım özelliği sağlıyor. Bu sayede yaklaşan yeni Apple cihazlarındaki kablosuz iletişim teknolojileri tasarımı bozmadan yer edinebilir. Ancak patentlerin gerçeğe dönüşmesi biraz zaman alıyor. Kompozit materyal de ilerleyen zamanlarda yeni nesil Apple cihazlarında bulunabilir.

Diğer yandan Apple, kablosuz bağlantılara sahip olan yeni MacBook'unda neredeyse tamamında metal kullanarak bu durumu giderebilmişti.


Tekno Kulis

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×