USB-C Android Telefonlara Geliyor!

Apple ve Google'ın yeni dizüstü bilgisayarlarında kullanmasıyla popüler olan USB-C bağlantı birimi mobile geliyor. Google'a göre, USB-C'nin sonrak durağı Android telefonlar olacak.

USB-C Android Telefonlara Geliyor!
12 Mart 2015 Perşembe 22:12

USB-C Android Telefonlara Geliyor! Haberler Apple ve Google'ın yeni dizüstü bilgisayarlarında kullanmasıyla popüler bulunan USB-C bağlantı ünitesi mobile geliyor. Google'a göre, USB-C'nin sonrak durağı Android telefonlar olacak.12.03.2015 / 22:00

Pazartesi günü gerçekleşen yeni MacBook lansmanıyla müşterek ismi daha çok duyulmaya başlanan USB-C bağlantı ünitesi bu haftaya damgasını vurdu.

Tyükselişmalar, Apple'ın yeni dizüstü bilgisayarında bütün bağlantılar için tek bir USB-C kapısına yer vermesine odaklandı. Google'ın hafta ortasında duyurusunu yaptığı yeni Cromebook Pixel bilgisayarınında da USB-C'ye yer verdiğinin ortaya çıkması, yeni ünitesi daha da popüler yaptı.

Sırada Android var

Son haberler ise iki devin tercih ettiği teknolojinin mobil dünyaya da adım atmaya hazırlandığı yönünde. Droid Life sitesinin haberine göre, Google USB-C'yi Android telefonlara taşımayı planlıyor. Bu konu hakkında kuruluş arasında izahatlarda geliyor. Google ürün yöneticisi Adam Rodriguez, yeni bağlantı biriminin daha çok Chrome OS cihazda ve ileride Android akıllı telefonlarda kullanması için çalışıldığını açıkladı.

Apple, Google ve Microsoft destek veriyor

Google'ın Android cihazlarda USB Type-C'ye destek vermesi, son günlerin gözde bağlantı biriminin sanayi standartı biçimine gelmesine yol açabilir. Hatırlanacağı gibi, Microsoft da Windows 10 lansmanı esnasında yeni işletim sisteminde USB Type-C birimine destek verileceğini duyurmuştu. Bakalım yeni kuşak USB, öncüllerinin tahtını sarsmayı başarabilecek mi?

:: USB Type C'nin sanayi standardı olacağını düşünüyor musunuz?

Yazan: Azim Köse
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×