Swatch NFC'li Saat Üretiyor

Dünyanın en büyük saat üreticilerinden olan İsviçreli Swatch, akıllı saat piyasasına adım adım giriyor. Firma, NFC çipine sahip saatlerini piyasaya sunacağını açıkladı.

Swatch NFC'li Saat Üretiyor

Swatch NFC'li Saat Üretiyor Giyilebilir Teknoloji Dünyanın en iri saat üreticilerinden bulunan İsviçreli Swatch, akıllı saat piyasasına adım adım giriyor. Firma, NFC çipine sahip saatlerini sektöre sunacağını açıkladı.16.03.2015 / 09:00

Dünyanın en iri saat üreticilerinden bulunan Swatch, teknolojinin yeni gözdesi bulunan akıllı saat piyasasına adım adım yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde sporculara hususi bir saat tanıtan şirket şimdi ise NFC çipine sahip bir saatin müjdesini verdi.

Apple'ın da akıllı saat piyasasına girmesi ile müşterek iyice kızışan pazar, iri saat üreticilerinin de gözünden kaçmıyor. Bu bağlamda İsviçreli saat üreticisi Swatch'da enteresan bir izahat ile Mayıs ayında NFC durumuna sahip saatlerini sektöre sunacaklarını duyurdu.

Saat piyasasında en iri dilime sahip bulunan Swatch, saatlerine dahil ettikleri NFC çipi yardımı ile temassız ödemeyi olası kılacaklar. Adım adım akıllı saat piyasasına giren uzman saat üreticisi bu bölgede aceleci olmadıklarını söyledi.

Şirketin CEO'su Nick Hayek bununla beraber “Biz kişilerin bileği için mini cep telefonları üretmek istemiyoruz ve bir tüketici elektroniği şirketi değiliz' diyerek bu pazardaki hedeflerini de açıklamış oldu diyebiliriz.

:: Swatch'un NFC'li saat üretmesi meselesi için ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Bekir Can Yumrutepe
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×