Servet ödenen teknolojiler internetle artık ücretsiz

Yıllar önce çok büyük miktarlarda paralar ödenerek kullanılan teknolojiler internetin yaygınlaşması ve akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte ücretsiz hale geldi

Servet ödenen teknolojiler internetle artık ücretsiz
08 Şubat 2016 Pazartesi 13:13

Son Haberler

Yaklaşık 20 yıl öncesine kadar servet ödenerek kullanılabilen teknolojiler özellikle internetin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte ücretsiz hale geldi.

Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde artık bilgisayarlar ve internet hayatımızın değişmez parçası haline geldi. 2000'li yıllar öncesinde internet deyince akla gelen masaüstü bilgisayarlardan sonra, artık interneti daha akıllı olan cebimizdeki telefonlarda, hatta artık kolumuzdaki saatlerimizde de kullanır olduk. Kullanmanın da ötesine geçerek internetsiz yaşayamaz hale geldik.

Örneğin 1980 yılında bir şirket yönetim kurulu toplantısını video konferans ile yapmak isteseydi bunun için o zamanın parasıyla 250 bin dolar ödemek zorundaydı. Enflasyon düzeltmesini de işin içine katarsanız yani bugünün parasıyla bu rakam 600 bin dolara dayanıyor.

Sadece telekonferans değil dijital ses kaydediciler, kolumuzdaki dijital saatler, kameralar, müzik çalarlar için her birini ayrı ayrı satın almak ve 1000 doları bulan ücretler ödemek durumundaydık.

Ama tüm bunlar artık satın alacağımız 100 dolarlık bir telefonda bile ek bir ücret ödemeden kullanmamız mümkün.

İşte habertürk'ün haberine göre 1980'li yıllarda binlerce dolar masraf yaptığımız şimdi ise tek bir kuruş bile ödemeden kullanabildiğimiz teknolojilerden bazıları:

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×