Qualcomm'dan Hızlı Şarjı Gösteren Video

Mobil dünyanın en büyük çip üreticilerinden Qualcomm, hızlı şarj teknolojilerini gösteren yeni bir video yayınladı. İşte Quick Charge 2.0 teknolojisinin standart çözümlere karşı farkı.

Qualcomm'dan Hızlı Şarjı Gösteren Video
26 Mart 2015 Perşembe 15:12

Qualcomm'dan Hızlı Şarjı Gösteren Video Mobil Mobil dünyanın en iri çip üreticilerinden Qualcomm, seri şarj teknolojilerini belli eden yeni bir video yayınladı. İşte Quick Charge 2.0 teknolojisinin standart çözümlere karşı farkı.26.03.2015 / 15:00

Mobil dünyanın en iri çip üreticilerinden bulunan Qualcomm, Snapdragon işlemcileriyle en iri paya sahip markalardan.

Enerji verimliliği meselesi için muhtelif çalışmalar oluşturan kuruluş bununla beraber yeni kuşak çok sayıda akıllı telefonda da yer piyasa bir seri şarj teknolojisine sahip.

Quick Charge 2.0 isminde bu teknolojinin haberimize misafir olma çünkü Qualcomm'un yayınladığı yeni video. Quick Charge 2.0 teknolojisinin verimliliğini ortaya koyan videoda 3 değişik Nexus 6 kullanılmış.

Telefonlarda sırasıyla 5 volt 1 amperlik şarj aleti, 5 volt 2 amperlik şarj aleti ve Qualcomm'un şarj teknolojisi bulunan 3 amperlik Quick Charge 2.0 şarj aleti kullanıluyor.

Yukarıdan izleyebileceğiniz videodan da göründüğü üzere 40 dakika boyunca şarjda tutulan cihazlar içinde Quick Charge 2.0 farkını ortaya koyuyor.

Quick Charge 2.0 teknolojisinin kullanıldığı Nexus 6 40 dakika bünyesinde %50 şarj olurken 2 amperlik şarj aletinin kullanıldığı alet %32 ve 1 amperlik şarj aletinin kullanıldığı alet ise %22 şarj seviyesine sahip oluyor.

Not: Şarj aletlerinin yüksek ampere sahip olması bu farkı artıran etmenler. Fakat bir takım işlemci ve batarya kombinasyonuna sahip modelerde, ne kadar yüksek ampere sahip şarj adaptörü kullanırsanız kullanın, pil daha seri şarj olmuyor. Günün sonunda donanımsal şekilde da bunun desteklenmesi gerekiyor.

Bu teknolojinin halihazırda yalnızca 13 değişik Snapdragon işlemcide yer aldığını da belirtelim. Bu teknolojiyi destekleyen cihazlar ise şu şekilde; Motorola DROID Turbo, Nexus 6, Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy Note 4, HTC Desire EYE, İkinci Nesil Motorola Moto X, Sony Xperia Z3 Tablet Compact, Sony Xperia Z3 Compact, Sony Xperia Z3, HTC One (M8), Sony Xperia Z2 Tablet ve HTC One remix.

:: Telefonunuzun şarj hızından memnun musunuz?

Yazan: Bekir Can Yumrutepe
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×