Kenarlarda Eğimin Matematiği

Güzel görünüyor ve teknoloji dünyasına perspektif kazandırdığı da bir gerçek; ancak 3000 TL civarındaki fiyatların baş aktör olduğu büyük bir ikilemi de peşinden sürüklüyor...

Kenarlarda Eğimin Matematiği
04 Mart 2015 Çarşamba 01:49

Kenarlarda Eğimin Matematiği Haberler Güzel görünüyor ve teknoloji dünyasına perspektif kazandırdığı da bir gerçek; fakat 3000 TL civarındaki fiyatların kafa aktör bulunduğu iri bir ikilemi de arkasından sürüklüyor...04.03.2015 / 01:30

Samsung Galaxy Note Edge'in ardından Galaxy S6 Edge adındaki yeni eğimli ekranlı modelle tanıştık. Yanlarda hoş bir açıyla oluşturulan bu yeni tasarım çizgisi, Samsung modellerinde ‘üst versiyon' politikası olmayolunda ilerliyor. Aynı özelliklere sahip iki modelden birinde yanda küçük, ikinci bir ekran hattı yer almaktadır ve fiyat da yükseliyor.

Klasik Note 4 için 2300 TL (ortalama) seviyesindeki fiyat etiketi, Note Edge söz konusu olduğunda 400 TL'lik yükselişla 2800 TL seviyesine ulaşıyor.

32 GB için Galaxy S6'da 699 Euro bulunan Avrupa satış fiyatı, Galaxy S6 Edge modelinde ise 849 Euro seviyesine ulaşıyor. 150 Euro'luk farkın sonuçlarını satışların başlayacağı Nisan ayında izlemeye başlayacağız. Peki Samsung'un bu yeni hamlesi ne anlatım ediyor? Kullanıcının daha estetik hatlara ve inovasyona sahip bir modele yönelmesi, şirketin ekonomik yapısında beklenen kar artırımını sağlayabilecek mi?

Note Edge ile başlayan çizginin devamında Samsung'un Galaxy S6 Edge modelinde de teknoloji dünyasını memnun ettiği söylenebilir. Son derece şık bir model şekilde karşımıza çıkan Edge, bir bakıma yenilik ve modernite algısının da önünü bir nebze daha açıyor. Üstelik teknolojik bağlamda da gelişmeler gayet sevindirici. Peki tüketici nezdinde hal ne olacak?

Samsung'un görsel yenilik ve inovasyon dolu Note Edge adımının ardından Galaxy S Edge'de de finansal bazdaki tesir 3000 TL sınırlarındaki fiyat etiketi olacak. 2000 TL altında erişilebilen Galaxy SX modelleri için geliştirilen bu yeni formatla ortak çizgi ileri yönde fiyat yöntemini alacak.

Evet, güzel görünüyor ve yeni bir bakış açısını da teknoloji dünyasına kazandırdığı bir gerçek, fakat akıllı telefonların ekran niteliği yanında fiyatlarının yükselmesi iri bir ikilemi de ardında sürüklüyor. Edge mi klasik ekran mı? Aradaki başkalık gözden çıkarılması gereken bir başkalık mı? Yeniliğe (örneğin yanlardaki ekran devamına) dur denilebilecek mi? Bu çıkmazda sizin aklınızdan hangi modeli tercih etmek geliyor? Görüşlerinizi bizlerle paylaşın…

:: Edge mi normal mi? Siz hangisini tercih ederdiniz?

Yazan: Ferhat Verdi
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×