Instagram'da En Çok Kullanılan Filtre Açıklandı

Popüler fotoğraf paylaşma sitesi Instagram’da en çok kullanılan fotoğraf filtresi istatistikler sayesinde ortaya çıktı. İşte Instagram’ın popüler filtresi.

Instagram'da En Çok Kullanılan Filtre Açıklandı
16 Mart 2015 Pazartesi 14:43

Instagram'da En Çok Kullanılan Filtre Açıklandı Mobil Popüler fotoğraf paylaşma sitesi Instagram’da maksimum uygulanan fotoğraf filtresi istatistikler yardımıyla ortaya çıktı. İşte Instagram’ın popüler filtresi.16.03.2015 / 14:30

iOS platformuna 2010 yılında adımını atan Instagram uygulaması sunduğu filtre alternatifleri ile kısa zamanda popüler olmuştu. Sosyal medya devi Facebook, Instagram'ın bu yükselişini değerlendirmek için firmayı geçtiğimiz 2012 yılında satın almıştı.

Satın alınma işleminden sonra Instagram'a güncellemeler ile devamlı yeni filtre alternatifleri ekleniyor ve uygulamanın gelişimi devam ediyordu. 20'den çok fotoğraf filtresini içerisinde bulunduran Instagram'ın bugün istatistikleri açıklandı. Açıklanan istatistikler Instagram'da maksimum uygulanan fotoğraf filtresini gözler önüne seriyor.

Instagram'da maksimum uygulanan filtre seçeneği %81.5'lik bir kullanım oranı ile “Normal” oluyor. Uygulamada çok aşırı güzel muhtelif filtreler varken, filtresiz seçeneğinin daha çok kullanılmasına şaşırabilirsiniz. Ancak bu hali şöyle yorumlayabiliriz.

VSCOCam bunun şeklinde çok aşırı daha modern fotoğraf uygulamalarının mobil platformlara gelmesinden sonra Instagram'ın filtreleri ve düzenleme araçları bir anda ikinci plana itildi. Artık kullanıcılar muhtelif uygulamalar ile fotoğraflarını düzenleyip paylaşıyor. Instagram fotoğraf düzenlemeden çok aşırı sosyal bir platform biçimine geldi. Bakalım Instagram ilerleyen günlerde kaybettiği tahtını tekrardan arka alabilecek mi?

:: Instagram'ın filtrelerini kullanıyor musunuz?

Yazan: Ender Öztürk
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×