HTC One M7 Artık Güncelleme Almayacak

HTC’nin One M7 modelinin bundan sonra Android güncellemelerini almayacağı şirketin genel müdür yardımcısı tarafından açıklandı. One M7’nin de devri kapanıyor.

HTC One M7 Artık Güncelleme Almayacak

HTC One M7 Artık Güncelleme Almayacak Mobil Akıllı Telefon HTC’nin One M7 modelinin bundan sonra Android güncellemelerini almayacağı şirketin umumi müdür yardımcısı vasıtası ile açıklandı. One M7’nin de çağı kapanıyor.20.03.2015 / 14:00

HTC, 2013 yılında Premium tasarıma sahip yenilikçi One M7 modeli ile karşımıza çıkmış ve bizleri etkilemeyi başarmıştı. Güncellemeler ile 2 yıldır ayakta duran One M7, devrini doldurmaya aşırı yakın.

Şirketin umumi müdür yardımcısı geçtiğimiz gün Twitter üstünden One M7'ye Android 5.1 Lollipop güncellemesi ati mi sorusunu yanıtladı. Mo Versi Tweet'inde One M7'nin Google Play Edition sürümünün Nisan ayında Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacağının altını çizerken One M7'ye güncelleme gelmeyeceğini söyledi.

Android 4.1.2 Jelly Bean sürümünden Android 5.0 Lollipop güncellemesine kadar bütün güncellemeleri sektör One M7'nin devrini doldurduğu söyleniyor. HTC'nin güncelleme desteğini amiral gemisi cihazlarına 2 sene sunduğu göz önünde bulundurulursa One M8'in de 1 sene sonra fişinin çekileceğini izah etmek pek kusur olmaz.

Öte yandan HTC'nin rakibi Apple, 2011 yılında çıkarttığı iPhone 4S'e hala iOS 8.2 güncellemesini sunuyor. Android cihazların güncelleme meselesi için firmalardan kaynaklı sorun çektiğini zaten biliyorduk fakat 2 yıllık bir amiral gemisine güncelleme desteğinin çekilmesini pek hoş karşılamıyoruz. Bu vaziyet bir tek HTC için de geçerli değil. Samsung, Sony ve LG bu şeklinde şirketler da güncelleme desteği meselesi için pek muvaffakiyetli değil.

:: Android güncelleme desteğinin kesilmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Ender Öztürk
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×