Galaxy S6 Edge'in Ekran Üretimi Zorluyor

Samsung'un geçtiğimiz günlerde tanıttığı eğimli ekrana sahip akıllı telefonu Galaxy S6 Edge'in üretiminde bazı zorluklar yaşanıyor. Eğimli ekranın üretimi oldukça zor.

Galaxy S6 Edge'in Ekran Üretimi Zorluyor

Galaxy S6 Edge'in Ekran Üretimi Zorluyor Mobil Samsung'un geçtiğimiz günlerde tanıttığı eğimli ekrana sahip akıllı telefonu Galaxy S6 Edge'in üretiminde bir takım zorluklar yaşanıyor. Eğimli ekranın üretimi epey bir zor.16.03.2015 / 10:00

Samsung geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir faaliyet ile yeni kuşak akıllı telefonlarını resmen tanıttı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'e resmiyet kazandıran firma, eğimli ekrana sahip Galaxy S6 Edge modeliyle bütün gözleri üstünde topladı.

Ancak gelen son haberler son kullanıcıların biraz canını sıkabilir. Zira Güney Koreli ETnews sitesi Galaxy S6 Edge'in kavisli ekranın üretiminde problemler yaşandığını ve gecikmelerin olacağını iddia etti.

Yapılan haberlere nazaran Samsung'un kavisli ekran üretimdeki verimi yarı yarıya düşmüş durumda. Bunun sebebi şekilde ise ekranın sahip bulunduğu kavisli bina itibarıyla üretiminin zorluğu gösteriliyor.

Ayrıca kavisli ekranın maliyetinin de epey bir yüksek bulunduğu gelen bilgiler arasında. Tüm bu zorlukların tüketiciye yansıması ise elbette artan fiyat ile olacaktır. Zira Samsung ekran üreticilerine artan maliyeti karşılayacağını taahhüt etmiş.

Henüz kuruluş vasıtası ile konuda resmi bir izahat olmadığını belirterek devam edelim. Cihazın fiyatını daha da arttıracak bu etkenler Şayet gerçekse cihazın tüketicilere çıkma süresini de etkileyecektir.

:: Eğimli ekrana sahip telefonlar konusunda ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Bekir Can Yumrutepe
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×