Dünden Bugüne Galaxy S Serisi

Samsung, amiral gemisi Galaxy S cihazlarının özellikleri sergileyen infografik yayınladı. Gelin dünden bugüne Galaxy S serisine bir göz atalım.

Dünden Bugüne Galaxy S Serisi
15 Mart 2015 Pazar 16:11

Dünden Bugüne Galaxy S Serisi Mobil Akıllı Telefon Samsung, amiral gemisi Galaxy S cihazlarının nitelikleri sergileyen infografik yayınladı. Gelin dünden bugüne Galaxy S serisine bir göz atalım.15.03.2015 / 16:00

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, 2000 yılında amiral gemisi serisinin başlangıcı bulunan Galaxy S'i duyurmuştu. Android 2.1 Eclair ile gelen bu telefon Apple'ın iPhone cihazına rakip olmak için geliştirilmişti.

Samsung daha sonra 2011 yılında modern özelliklere sahip Galaxy S2 cihazını duyurmuş ve iri zevk toplamıştı. Samsung, Galaxy S2 ile iPhone'un tahtını oynatmayı başarmıştı. Firma 2012 yılında Android 4.0 ICS yüklü ve S Voice asistanı ile gelen Galaxy S3 cihazını tanıttı.

Samsung, rekabetin artmasından sonra 2013 yılında Galaxy S4 ile çıtayı biraz daha yükseltti. 13 Megapiksel kamera ile gelen Galaxy S4 o yıla damgasını vurmuştu. 2014 yılında ise su geçirmez sertifikalı ve parmak izi okuyuculu Galaxy S5 karşımıza çıkmıştı.

Ve hepimizin merakla beklediği Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, MWC 15 etkinliğinde gün yüzüne çıkmıştı. Özellikleri ile iri alaka uyandıran Galaxy S6, serinin en yenilikçi ve en ayrıcalıklı tasarımına sahip bulunan cihazı şekilde kuruluş tarihine damgasını vurdu.

:: En fazla fazla beğendiğiniz Galaxy cihazı hangisi?

Yazan: Ender Öztürk
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×