Suriye'deki İngiliz askerleri görüntülendi

İngiliz yayın kurumu BBC, Suriye'de cephede görev yapan İngiliz özel kuvvetlere ait olduğunu iddia ettiği fotoğraflar yayımladı.

Suriye'deki İngiliz askerleri görüntülendi
09 Ağustos 2016 Salı 11:59

BBC, İngiliz askerlerin, terör örgütü DAEŞ'e karşı yürütülen operasyonların ardından görüntülendiğini öne sürerek, tanksavar füze, dürbünlü tüfekler ve ağır silahlar taşıyan askeri araçlar ile bu araçlardaki askerlerin fotoğraflarını "Britanya'nın Suriye'de gizemli ve ölümcül gücüne yönelik ilk bakış" başlığıyla paylaştı.Kurum, fotoğraflarda görülen özel kuvvetlerin, DAEŞ'in bir saldırısının ardından Suriye-Irak sınırı yakınındaki muhalifler tarafından kullanılan bir üs civarında devriye gezdiğinin düşünüldüğünü bildirdi. BBC, fotoğrafların haziran ayında çekildiğini belirterek, özel kuvvet askerlerinin bölgede müdafaa rolünü üstlendiğinin tahmin edildiğini aktardı.İngiltere Savunma Bakanlığı fotoğraflara ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İngiliz Parlamentosu'ndaki hararetli tartışmaların ardından 2 Aralık 2015’te onaylanan tezkere ile İngiltere, DAEŞ'e karşı Irak'a yürüttüğü hava saldırılarını Suriye'yi de içine alacak şekilde genişletmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×