Halep'te Esad güçlerine ağır darbe

Şam yönetimiyle Rusya'nın ağır bombardıman altında tuttuğu Halep'te muhalifler Esad güçlerine ağır darbe vurdu. Üç önemli bölge rejim güçlerinden alındı.

Halep'te Esad güçlerine ağır darbe
04 Mayıs 2016 Çarşamba 08:07

Suriye'nin tarih şehri Halep'te muhaliflerin, Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı bir binayı havaya uçurarak 30 rejim askerini öldürdüğü, bölgede stratejik öneme sahip üç noktanın kontrolünü sağladığı bildirildi.

Savaşta virane hale gelen Halep'in Fethi Operasyonu'na bağlı Nureddin ez-Zenki, Özgür İslami Tugayı (Liva Hürriye el İslamiye), Sukur el-Cebel ve Ceyş el-Mücahidin, Halep'in batısında bulunan Cemiyet ez-Zehra semtinin girişinde Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı bir binayı, tünel kazarak yerleştirdikleri patlayıcılarla havaya uçurdu.

Patlamada 30 rejim askerinin yaşamını yitirdiği, muhaliflerin Cemiyet ez-Zehra semtinin girişindeki stratejik öneme sahip 3 noktada kontrolü sağladığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, çatışmalarda muhaliflerin iki tankla üç doçkayı imha ettiğini bir doçkayı ele geçirdiğini aktardı.

Leyramun, Beni Zeyd ve Raşidin semtlerinde muhaliflerin bölgelerine saldıran Esed güçlerinin büyük zayiat vererek püskürtüldüğü bildirdi.

Cemiyet ez-Zehra semti çevresinde şiddetli çatışmaların sürdüğü, rejime ait savaş uçaklarının da bölgedeki muhaliflerin mevzilerini bombaladığı öğrenildi.


Etiketler; #suriye #halep

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×