Bakan Çavuşoğlu: PYD, Fırat'ın doğusuna çekilmeli

Bakan Çavuşoğlu, PYD'nin de bir an önce Fırat'ın doğusuna çekilmesi çağrısında bulundu. Çavuşoğlu, PYD'nin çekilmemesi halinde Türkiye'nin gerekeni yapacağını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu: PYD, Fırat'ın doğusuna çekilmeli
24 Ağustos 2016 Çarşamba 12:04

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye topraklarına düzenlenen operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, "Amaç IŞİD'i sınırımızdan süpürmektir" dedi. Bakan Çavuşoğlu, PYD'nin de bir an önce Fırat'ın doğusuna çekilmesi çağrısında bulundu. Çavuşoğlu, PYD'nin çekilmemesi halinde Türkiye'nin gerekeni yapacağını söyledi. 

BİR AÇIKLAMA DA BAŞBAKANLIKTAN

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan önce konuyla ilgili Başbakanlık'tan da bir açıklama geldi. Başbakanlık, Cerablas'a düzenlenen 'Fırat Kalkanı' askeri harekatına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Cerablus ve çevresinde ilk önce 81 hedef etkisiz hale getirilmiştir. Saat 08:16 itibariyle 294 topçu ateşi yapılmış, ayrıca sabah saat 06:08 ile 07:50 arasında Hava Kuvvetlerimize ait F16 uçakları ile Cerablusta 12 hedef vurulmuştur. Bu tür sınır ihlalleri ve halkımızın can ve mal güvenliğini ilgilendiren konularda misliyle mukabelede bulunulacaktır" denildi.

"HER TÜRLÜ TERÖRİST GRUPLA.."

Başbakanlık'tan yapılan açıklama şöyle; "23.08.2016 tarihinde Gaziantep Karkamış ilçesine yapılan roket saldırıları üzerine, halkımızın can ve mal güvenliğini korumak ve yapılan sınır ihlallerini önlemek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyon başlatılmıştır. Bu kapsamda düşman unsurlarına cevap ve her türlü terörist grupla mücadele amaçlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 04.00 itibariyle daha önceden belirlenen DAEŞ hedeflerine yönelik topçu atışı başlamıştır. Cerablus ve çevresinde ilk önce 81 hedef etkisiz hale getirilmiştir. Saat 08:16 itibariyle 294 topçu ateşi yapılmış, ayrıca sabah saat 06:08 ile 07:50 arasında Hava Kuvvetlerimize ait F16 uçakları ile Cerablusta 12 hedef vurulmuştur. Bu tür sınır ihlalleri ve halkımızın can ve mal güvenliğini ilgilendiren konularda misliyle mukabelede bulunulacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×