Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan Bursa’da

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, Bursa’da hizmete giren Yüksek Performans Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan Bursa’da
18 Ocak 2014 Cumartesi 15:28

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, Bursa’da hizmete giren Yüksek Performans Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

2016 ve 2020 Olimpiyatlarına sporcuları hazırlayacak Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (THOM) bünyesindeki 3 branştan biri olan yüzmede başlatılan çalışmalar sürüyor. Bursa’ya gelen Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Cem Görgül, Genel Sekreter Hakan Aktaç, Federasyon İl Temsilcisi Fatih Götüren merkezde inceleme yaptı.

Atıcılardaki Olimpik Yüzme Havuzu'nda faaliyete giren Yüksek Performans Merkezi’ni gezen Federasyon Başkanı Ahmet Mazhar Bozdağan, Atatürk Spor Kompleksi'ndeki toplantı salonunda yüzme antrenörleriyle toplantı yaptıktan sonra İtalyan yüzme antrenörü Stefano Nurra ve beraberindeki heyetle birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’i ziyaret etti.

Bursa’ya ilk kez gelen Federasyon Başkanı Bozdoğan ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten İl Müdürü Şahin, yüzme branşında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Ocak ayında göreve başlayan İtalyan antrenör Stefano Nurra’nın Bursa için önemli bir kazanım olduğunu kaydeden Şahin, uluslararası organizasyonlarda yarışacak sporcuların en iyi şekilde yetiştirilmesi için İtalyan antrenör Nurra gibi deneyimli kişiler eşliğinde planlı ve sistemli çalışmanın önemine dikkat çekerek, "Bursa, yeni çalışmalarla yüzme branşında alt yapının lokomotifi olacak." dedi.

Antrenörlerle yaptığı toplantıda Yüksek Performans Merkezi’nin çalışma sistemi başta olmak üzere birçok konuyu masaya yatırdıklarını ifade eden Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan ise İtalyan yüzme antrenörü Stefano Nurra’ya yardımcı olmak üzere yüzme antrenörleri Eray Açıkgöz, Ayşegül Tavukçuoğlu ve İzzet Zengin’i görevlendirdiklerini söyledi. Her ay gelişim semineri yapılacağını da sözlerine ekleyen Bozdoğan, seminerler sonunda antrenör eğitimleri yapılacağını bildirdi.
CİHAN

Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan Bursa’da


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×