Yurtdışındaki sporculara Bakan Çağatay Kılıç'tan tam destek

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yurtdışındaki yetenekli sporcu gençleri destekleyeceklerini belirterek, "Dünyanın neresinde olursa olsun başarılı olan Türk gençlerimizle ilgili çalışmalarımız var.

Yurtdışındaki sporculara Bakan Çağatay Kılıç'tan tam destek
12 Nisan 2014 Cumartesi 19:13

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yurtdışındaki yetenekli sporcu gençleri destekleyeceklerini belirterek, "Dünyanın neresinde olursa olsun başarılı olan Türk gençlerimizle ilgili çalışmalarımız var. Biz hepsine gerekli noktada destek vermek için hazırız." dedi.

Bakan Çağatay Kılıç'ın, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti'ne yaptığı ziyaretin ilk durağı Köln'deki Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) oldu. Bakan Çağatay Kılıç burada, Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ve Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temur ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ağustos ayında Türkiye'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurtdışındaki vatandaşların oy kullanmalarına yönelik çalışmalar değerlendirildi.

"HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ"

Yurtdışındaki yetenekli sporcu gençlerle ilgili çalışmalara değinen Bakan Çağatay Kılıç, "Dünyanın neresinde olursa olsun başarılı olan Türk gençlerimizle ilgili çalışmalarımız var." diyerek, şunları söyledi:

"Biz hepsine gerekli noktada destek vermek için hazırız. Ancak özel bir destek söz konusu olacaksa bizimle temas etmeleri gerekiyor. Bir desteğe ihtiyaç duyulduğu zaman büyükelçiliğimiz, konsolosluklarımız bizimle temasa geçiyorlar ve biz de o desteği veriyoruz."

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ziyaretinin ikinci gününde Düsseldorf ve Duisburg kentlerinde temaslarda bulunacağını da açıkladı.
CİHAN

Yurtdışındaki sporculara Bakan Çağatay Kılıç'tan tam destek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×