Yıldızlar ve Gençler Türkiye Atıcılık Şampiyonası

- Sakarya'da 23 ilden 243 sporcunun katıldığı şampiyonada, yıldızlar mücadelesi tamamlandı

Yıldızlar ve Gençler Türkiye Atıcılık Şampiyonası


SAKARYA (AA) - Spor Genel Müdürlüğünün okul spor faaliyetleri kapsamında düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Türkiye Atıcılık Şampiyonası'nda yıldızlarda mücadele sona erdi.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunca Sakarya Spor Salonu'ndaki atış poligonunda gerçekleştirilen organizasyonda sporcular, havalı tabanca ve havalı tüfek kategorilerinde yarıştı.

Şampiyonada yıldız erkekler tüfek ferdi kategorisinde Mardin Artuklu Fatih Ortaokulundan Recep Kara birinci, Sakarya Özel Serdivan Kale Kolejinden Tuna Alabaş ikinci, Kırklareli Fahri Kasapoğlu Ortaokulundan Sercan Alsancak üçüncü oldu.

Yıldız erkekler tüfek takım kategorisinde Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Mardin Artuklu Fatih Ortaokulu ikinci, Aydın Gazipaşa Ortaokulu ise üçüncü sırada yer aldı.

Yıldız kızlar tüfek ferdi kategorisinde Çankırı İsmet İnönü Ortaokulundan Zeynep Merve Yıldırım birinciliği, Diyarbakır Fevzi Çakmak Ortaokulundan Pelşin Avcı ikinciliği, Sakarya Adapazarı İmam Hatip Ortaokulundan Şehrinur Burak üçüncülüğü elde etti.

Yıldız kızlar tüfek takım kategorisinde Çankırı İsmet İnönü Ortaokulu birincilik, Aydın Gazipaşa Ortaokulu ikincilik, Denizli Namık Kemal Ortaokulu ise üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Yıldız erkekler tabanca ferdi kategorisinde Kahramanmaraş Kervan Pastanesi İmam Hatip Ortaokulundan Kamuran Kerim Taşdemir birinci, Samsun Atakum Mimar Sinan Ortaokulundan Onur Talha Kasım ikinci, İzmir Nedret İlhan Keten Ortaokulundan Ender Hacıbekiroğlu üçüncü oldu.

Yıldızlar erkekler tabanca takım kategorisinde Kahramanmaraş Aslanbey Ortaokulu birinci, Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu ikinci, Gaziantep Münifpaşa Ortaokulu ise üçüncü sırada yer aldı.

Yıldız kızlar tabanca ferdi kategorisinde de Kahramanmaraş Gazi Ortaokulundan Esma Evrensel birinci, Ankara Atatürk Ortaokulundan Aysu Kayra Zoral ikinci ve Kahramanmaraş Ortaokulundan Gökcen Gürlek üçüncülük elde etti.

Yıldız kızlar tabanca takım kategorisinde ise Kahramanmaraş Ortaokulu birinci, Giresun Merkez Kanuni Ortaokulu ikinci, Denizli Ticaret Borsası Ortaokulu da üçüncü oldu.

Şampiyonada yarın gençler kategorisi mücadeleleri yapılacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×