Yeşilgiresun Belediyespor Başkanı Aksu:

- "Yönetim olarak bir araya gelerek, gelecek sezonun değerlendirmesini yapacağız. Lige devam edip etmeme yönünde karar alacağız"

Yeşilgiresun Belediyespor Başkanı Aksu:
17 Mayıs 2016 Salı 15:31

GİRESUN (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un kulüp başkanı Kerim Aksu, yapacakları yönetim kurulu toplantısında gelecek sezon lige devam edip etmeme yönünde karar vereceklerini söyledi.

Aksu, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, ilk kez yer aldıkları ligde Giresun Belediyesi ve yönetim kurulu tarafından oluşturulan 7 milyon liralık bütçe ile mücadele ettiklerini söyledi.

Sezon boyunca hiç destek görmediklerini ve çok ciddi maddi sorunlarla boğuştuklarını ifade eden Aksu, "Sezon boyunca bir kuruş kimseden faydalanamadık. Belediye ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın fedakarlıkları sayesinde sezonu başarı ile tamamladık. Çok ciddi bütçeli takımlara karşı mücadele ettik. Beşiktaş Sompo Japan'ı kendi sahamızda yendik. Fenerbahçe'ye son saniyede yenildik. Galatasaray Odeabank ve Anadolu Efes'i elimizden kaçırdık. Önemli galibiyetler aldık. Her şeye rağmen imkanlarımız ölçüsünde inanılmaz işlere imza attık ve çok iyi bir sezon geçirdik." diye konuştu.

Aksu, Giresun Belediyesinin, tek başına gelecek sezon kulübü mali açıdan götürmesinin imkansız olduğunu da işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu takım Giresun şehrinin takımı. Bugün Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadele ediyor. Mutlaka destek görmesi lazım. Belediyenin gücü Yeşilgiresun Belediyespor'u tek başına ayakta tutmaya yetmiyor. Yönetimdeki arkadaşlarımızın da durumu aynı. Destek almadan bunu yürütmemiz mümkün değil. Yönetim olarak bir araya geleceğiz, gelecek sezonun değerlendirmesini yapacağız. Lige devam edip etmeme yönünde karar alacağız. Devam edecek miyiz, takım kalacak mı, kapatacak mıyız, sorularının cevabı netleşecek. Takımın hem maddi hem de manevi bir değeri var. Devam edip etmeyeceğimize henüz karar vermedik."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×