Yakup Aslan: Trabzonsporluluğumu ispata ihtiyacım yoktur

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Yakup Aslan, Trabzonspor camiasına zarar vermemek için maksadını aşan eleştirilerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

Yakup Aslan: Trabzonsporluluğumu ispata ihtiyacım yoktur
28 Ocak 2014 Salı 18:08

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Yakup Aslan, Trabzonspor camiasına zarar vermemek için maksadını aşan eleştirilerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz günlerde bir televizyona verdiği röportajdaki ifadelerinden yanlış anlamlar çıkartıldığını belirtti. Vermiş olduğu o demeçten hareketle, internet medyasında ve yazılı basında, ‘Fenerbahçe’nin küme düşmesini ve Aziz Yıldırım'ın hapse girmesini istemediği’ şeklinde yayınlar yapıldığını ifade eden Aslan, “Bu söyleşide benim vurgulamak istediğim şey çok farklı olduğu halde, ‘hata yaptı ve şimdi kendini savunuyor’ şeklinde anlaşılmamak için şimdiye kadar cevap verme gereksinimi duymadım. Ancak, ifadelerimin doğru anlaşılamamasından kaynaklanan rahatsızlığı gidermek amacı ile bu açıklamayı yapma gereksinimi doğmuştur.” dedi.

Kendisine sorulan, ‘Fenerbahçe ile Trabzonspor’un husumeti ne zaman bitecek?’ şeklindeki soruya, “Sporda husumet olmaz, bizim Fenerbahçe ile husumetimiz yoktur, kupa davamız vardır, kupayı alınca adalet tecelli edecek ve bu sorun çözülecektir” şeklinde cevap verdiğini söyleyen Aslan, “Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi ve Aziz Yıldırım’ın hapse girmesine ne diyorsunuz?’ şeklindeki diğer bir soru üzerine ise; suçu işleyenin cezasını çekmesi gerektiğini belirterek şunları söyledim. Suç işleyenler cezasını çekecekler ki bir daha bu tür manipülasyonlara teşebbüs etmesinler. Ancak, Fenerbahçe’nin küme düşmesini veya Aziz Yıldırım’ın hapse girmesini isteyecek olan biz değiliz, bu bizim değil hukukçuların yetkisinde olan bir durum, verilecek cezayı onlar tayin edeceklerdir.” dediğini kaydetti.

Eleştirilerin şahsıyla ilgili olanlarını önemsemediğine vurgu yapan Prof. Dr. Aslan, “Zira, benim Trabzonsporluluğumu ispata ihtiyacım yoktur. Ancak, Trabzonspor camiasına zarar vermemek, camia içinde tartışma yaratmamak ve camiamıza karşı iyi niyet beslemeyenleri sevindirmemek için maksadını aşan eleştirilerden kaçınılması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×