Üst Kurul: İbrahim Kızıl, yeniden aday olarak tüm kamuoyunu yanılttı

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın yeniden aday olma kararı alarak herkesi şaşırtmasına, kulübün yeniden ayağa kalkması için oluşturulan Üst Kurul tepki gösterdi.

Üst Kurul: İbrahim Kızıl, yeniden aday olarak tüm kamuoyunu yanılttı
20 Ocak 2014 Pazartesi 19:33

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın yeniden aday olma kararı alarak herkesi şaşırtmasına, kulübün yeniden ayağa kalkması için oluşturulan Üst Kurul tepki gösterdi. Kızıl’ın tüm kamuoyunu yanılttığı ve şoke ettiği bildirilirken, taahhüt edilen söylemlerin tam tersinin gerçekleştiği belirtildi.
    Gaziantep Valiliği’nden Üst Kurul adına gönderilen yazılı açıklamada, Gaziantepspor’un içersinde bulunduğu durum ve bu durumdan nasıl çıkılacağı yönünde çalışma başlatıldığı hatırlatıldı. Bu çalışmanın da Gaziantepspor yönetiminin başında bulunan kişilerden gelen talep doğrultusunda gerçekleştirildiği vurgulanırken, konu hakkında düzenlenen toplantılar anımsatıldı. Toplantıda mevcut yönetimin başkanını görevi bırakmak istediğini belirttiği aktarılırken, üst kurul oluşturulma sürecinin de bu şekilde başladığı dile getirildi.
    Kulübün içersinde bulunduğu sıkıntılardan önemli bir kısmının parasal sıkıntılar olduğuna dikkat çekilirken, Üst Kurul ve Gaziantep Valisi Erdal Ata önderliğinde kaynak oluşturmak için bir havuz oluşturulduğu kaydedildi. Bu havuzdan, hem kulübün borçları hem de futbolcuların alacaklarına yönelik yapılan yüklü miktardaki ödemelerin hatırlatıldığı açıklamada, başkanlık için işadamı Bilal Çeker’in isminde mutabık kalındığı hatırlatıldı.
    Açıklamada, “Bu arada bir eski yönetici tarafından yargı mercilerine müracaat üzerine, mahkeme kararıyla yapılan tespit neticesinde 12.01.2014 tarihinde yapılması planlanan olağanüstü kongrede oy kullanacak kişi sayısının 929 olduğu ve yeni üye yapılması için kulübe başvuran kişilerin üyeliklerinin de mevcut yönetim tarafından yapılmadığı, bilirkişi raporu ile ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine yeniden yapılan görüşmeler neticesinde, Gaziantepspor yönetim kurulu yeni üye kayıtlarını yaparak, bir önceki kongre kararını iptal etmiş ve olağan üstü kongre tarihini 26.01.2014 olarak yeniden belirlemiştir. Basında yer alan bazı haber ve bilgilerde yeni yapılan üye kayıtlarıyla birlikte, önceden 929 olan kulüp üye sayısının, bir anda bin 449’a ulaştığı anlaşılmıştır. Yeni yapılan üyeler arasında yeni oluşumda yer alacak kişi sayısı 55 kişi iken, diğer 450 yeni üyenin kimler olduğu bilinmemektedir.” ifadeleri kullanıldı.

“ÜST KURUL GAZİANTEPSPOR İÇİN 2 MİLYON TL ÜZERİNDE ÖDEME YAPTI”

    İbrahim Kızıl’ın da anlaşılmaz bir şekilde ve bugüne kadar konuştuğu, taahhüt ettiği söylemlerinin tamamen aksine, Gaziantepspor Olağanüstü Kongresi’nde yeniden aday olduğunu açıklayıp tüm kamuoyunu yanılttığı ve şoke ettiği belirtilirken, şu açıklamada bulunuldu:
    "Bugüne kadar yapılan görüşmelerin hiçbirinde aday olacağını belirtmeyen, tam tersine her ortamda aday olmayacağını yineleyen bu şahsın, hangi niyet ve saikle böyle demeçler verdiğini anlayabilmiş değiliz. Bu güne kadar yaklaşık 2 milyon 370 bin 300 TL ödemiş bulunan bizler, bundan sonra neler olacağını kestirmekte zorlanıyoruz. Bu gelişmeler ışığında emin olduğumuz tek şey Gaziantepspor Kulübü'nün bu durumdan ciddi zarar göreceğidir. Kulüpteki mevcut delege yapısı ve mevcut başkanın adaylığını tekrar açıklamış olması nedeniyle, yapılacak olağanüstü kongrede karşısına hangi aday çıkarsa çıksın sonucun değişmeyeceği aşikardır. Olayın üzüntü verici yanı, sürecin ilk başından beri acil destek çağrısında bulunan yönetim kurulu başkanının, bugün tekrar aday olduğunu açıklayarak, bu işte emek ve mesaisi ile birlikte, ekonomik katkı da sunan kişileri de rencide etmiş olmasıdır. Bu yeni oluşumun içersinde yer alan kişilerden hiçbiri bugün dahi, hiçbir görevden kaçmak niyetinde değildir. Gaziantepspor tek bir aile veya tek bir grubun malı değildir. Gaziantep’te yaşayan bütün vatandaşlarımızındır. Gaziantepspor hiçbir zaman sahipsiz kalmayacaktır. Bu mücadele de çok yönlü devam edecektir.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×