Üniversiteli güreşçiler Macaristan'dan 13 madalya ile döndü

Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden milliler, serbest ve grekoromen stillerde 4’ü altın olmak üzere toplamda 13 madalya kazanarak, ikinci oldu.Macaristan'ın Pecs kentinde düzenlenen Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası'nda...

Üniversiteli güreşçiler Macaristan'dan 13 madalya ile döndü
14 Temmuz 2014 Pazartesi 11:58

Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden milliler, serbest ve grekoromen stillerde 4’ü altın olmak üzere toplamda 13 madalya kazanarak, ikinci oldu.

Macaristan'ın Pecs kentinde düzenlenen Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil edebilmek adına mindere çıkan Türk güreşçiler, önemli bir başarıya imza atarak, şampiyonayı ikinci sırada tamamladı.

Serbest stilde müsabakalarında 65 kiloda Selahattin Kılıçsallayan, 97 kiloda Fatih Yaşarlı altın madalya elde etti. 125 kiloda Şakir Bozkurt ise gümüş madalyaya uzanırken, 61 kiloda İsmail Avcı, 74 kiloda Musa Gürbüz ve 86 kiloda Namık Korkmaz bronz madalya kazandı.

Grekoromen stilde 80 kiloda Aslan Atem ile 85 kiloda Metehan Başar altın madalya kazanmayı başardı. 66 kiloda Abdülsamet Günal ve 98 kiloda Mahmut Alkan gümüş madalyayla şampiyonayı noktalarken, 59 kiloda Fatih Üçüncü ile 71 kiloda Vasıf Arzumanov bronz madalya elde etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×