Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası başladı

Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası, Malatya İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 41 üniversitenin katılımıyla başladı.İnönü Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası'nın...

Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası başladı
29 Nisan 2014 Salı 19:13

Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası, Malatya İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 41 üniversitenin katılımıyla başladı.

İnönü Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası'nın açılış törenine İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz, İÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar, Karate Malatya İl Temsilcisi Resul Uluca, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, modern dünyanın ürettiği obezite ve bencillik belası karşısında sporun sağlıklı ve centilmen insan modelinin öne çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, "Uzakdoğu'dan çıkan karate, bugün bütün dünyaya yayılmış bulunuyor. Bu da, sporun herhangi bir milleti ve vatanı olmadığını göstermektedir. Spor, aslında bütün insanlık için ortak ve evrensel bir olgudur. Bir millete mahsus sporlar bile, yeterli tanıtım yapıldığında kolayca dünyaya yayılabiliyor ve sonuçta evrensel bir özellik kazanabiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Doç. Dr. Cafer Mum, müsabakalara katılan sporcuların her yerde olduğu gibi, burada da centilmence yarışacaklarını, bu tür yarışmaların farklı üniversitelerin öğrencileri arasında tanışma, kaynaşma ve dayanışmaya da iyi bir ortam hazırlayacağını söyledikten sonra tüm sporculara başarı dileğinde bulundu.

Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar ise yaptığı konuşmada, şampiyonanın barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde yapılmasını diledi.

29 Nisan ile 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şampiyonada İnönü, Hacettepe, Abant İzzet Baysal, Akdeniz, Anadolu, Atatürk, Bartın, Celâl Bayar, Çukurova, Dokuz Eylül, Dumlupınar, Düzce, Erciyes, Gazi, Karadeniz Teknik, Kocaeli, Marmara, Mustafa Kemal, Orta Doğu Teknik, Pamukkale, Selçuk, Süleyman Demirel, Uludağ, Uşak, Beykent, Fatih, Haliç, Işık, İstanbul Aydın, İstanbul Ticaret, Yeditepe, Gaziantep, İstanbul Kavram MYO, Polis Akademisi, Gedik, Türk Hava Kurumu, Trakya, Avrasya, Şifa, Fırat ve Iğdır Üniversitesi mücadele verecek.

CİHAN

Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×