Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatları'na doğru

- Trabzon Valisi Yavuz: "Bütün kurumlarımızla bu organizasyona hazırız. Bunu başardığımızda Trabzon'u en güzel şekilde tanıtmış ve ev sahipliğini bir kere daha ortaya koymuş oluruz"

Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatları'na doğru


TRABZON (AA) - Trabzon'da 11-18 Temmuz'da gerçekleştirilecek Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatları'nın (Gymnasiade) koordinasyon toplantısı yapıldı.

Valilik B Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya başkanlık eden Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Türkiye Okul Sporları Federasyonunca düzenlenecek Gymnasiade'ye yönelik hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Trabzon'un ev sahipliğinde yapılacak organizasyonun bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca desteklendiğini vurgulayan Yavuz, "Sağlığından güvenliğine, ulaştırmasından tanıtım ve konaklamaya kadar her türlü konuda hiçbir eksiğimiz yok. Trabzon olarak daha önceki organizasyonlarda gösterdiğimiz başarıyı tekrar göstermeye hazırız. Ben de böyle bir organizasyonu yönetecek olmaktan dolayı onur duyuyorum." dedi.

Vali Yavuz, konuya hakim, hassasiyeti olan ekiple çalışmanın kendilerini güçlendirdiğini dile getirerek, "Herhangi bir sorunumuz yok. Bu konuda geçmişte uluslararası organizasyon yaptığımız için tecrübemiz de var. Hem ülkemiz hem de ilimiz adına çok başarılı ve güzel bir organizasyon yapacağımızı taahhüt ediyorum." diye konuştu.

Tanıtımla ilgili tüm çalışmaların hazır olduğunu ifade eden Yavuz, şunları kaydetti:

"Bu konuda kamuoyunda algı oluşturulması için profesyonel ekiple çalışılıyor. Halkımızın bilinçlendirilmesi anlamında güzel çalışmalar var. Gelecek yabancı misafirlerin ilimizde belli yerlerde gezdirilmesi ve ilimizin tanıtılması konusunda güzel çalışmalar var. Bütün kurumlarımızla bu organizasyona hazırız. Bunu başardığımızda Trabzon'u en güzel şekilde tanıtmış ve ev sahipliğini bir kere daha ortaya koymuş oluruz. Basınımızdan da büyük katkı bekliyoruz."

Toplantıya, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı İsmail Gedikli, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk ve diğer ilgililer katıldı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×