Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali

- Festivale 8 ülkeden 382 sporcu katıldı

Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali
08 Mayıs 2016 Pazar 20:56

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali, Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Batıpark Spor Tesisleri'ndeki festivale, Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Moldova, Dağıstan, Çeçenistan, Gürcistan ve Kırım olmak üzere toplam 8 ülkeden 382 sporcu katıldı.

Organizasyonda başpehlivan Serdar Böke olurken, 85 kiloda Nuri Tamer, 75 kiloda Ali Öztürk, 70 kiloda Malik Kelikor, 65 kiloda İsmail Avcı, 60 kiloda Sadullah Müslim, 55 kilo Ahmet Taş, 50 kiloda Abdulsamet İspir, 45 kiloda Ahmet Gizir, 40 kilo Süleyman Konak, 35 kiloda Furkan Ertürk ve 30 kiloda Eren Ardıç birinciliği elde etti.

Festivalde konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, hükümet olarak sporu ve sporcuyu desteklediklerini vurgulayarak, "Hükümet olarak güreşimizin ve sporcularımızın koruyucusuyuz. Türkiye olimpik hazırlık bünyesinde Kahramanmaraşımızda, 6 milyon liralık bir yatırımla yaklaşık 2 yıl içerisinde gerçekleşecek olan bir hazırlık merkezinin kurulmasının kararı alınmıştır. Bu merkezde nice pehlivanlar yetişecek. Bu pehlivanlar ülkemizi onurla temsil edecek." diye konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×