Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışması Hasankeyf'te yapıldı

Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan MTB CUP Hasankeyf Dağ Bisiklet Yarışması, antik kentte gerçekleştirildi. Boşnak, Sırp, Kıbrıslı, Ermeni, Rum ve Azeri bisikletçilerin de katıldığı yarışma, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in...

Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışması Hasankeyf'te yapıldı
25 Mayıs 2014 Pazar 18:08

Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan MTB CUP Hasankeyf Dağ Bisiklet Yarışması, antik kentte gerçekleştirildi.

Boşnak, Sırp, Kıbrıslı, Ermeni, Rum ve Azeri bisikletçilerin de katıldığı yarışma, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bayrak kaldırmasıyla başladı. Yarışmada 54'ü yabancı, 7'si kadın toplam 103 sporcu pedal çevirdi. Hasankeyf köprüsünde başlayan etkinlikte yarışmacılar, 3 kategoride 5 ile 15 kilometre pedal çevirdi.

Bakan Şimşek, "Bugün Hasankeyf'te barış için pedallar dönecek.' dedi. Şimşek, ihtilaf yaşayan birçok milletten sporcunun Hasankeyf'te yan yana yarıştığını vurguladı.

Yarışmacılar, ödüllerini Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in elinden aldı. Turnuvada, erkeklerde Türkiye'den Abdulkadir Kelleci, İran'dan Faraz Sahaki ve Sırbistan'dan Bojan Djurdjic, bayanlarda da Türkiye'den Esra Kürkçü, Semra Yetiş ve Eda Konuk dereceye girdi. CİHAN

Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışması Hasankeyf'te yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×