UEFA'nın Trabzonspor'a verdiği ceza

- Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Bülbüloğlu: "Avrupa'dan men cezası almamak hakikaten büyük bir başarı"

UEFA'nın Trabzonspor'a verdiği ceza
20 Mayıs 2016 Cuma 22:32


TRABZON (AA) - Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesinin, finansal fair play kriterlerine uymadığı gerekçesiyle bordo-mavili kulübe verdiği kadro kısıtlaması ve para cezasına ilişkin, "Avrupa'dan men cezası almamak hakikaten büyük bir başarı." dedi.

Bülbüloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra kendisinin öncelikli olarak UEFA'dan görüşme talep ettiğini, daha sonra da bu görüşmeleri sürdürdüklerini belirtti.

Kulüp başkanı Muharrem Usta ve arkadaşlarının, bu süreçte çok emek sarf ettiğini kaydeden Bülbüloğlu, "Güzel yönettiğimiz bir süreçti. Avrupa'dan men cezası almamak hakikaten büyük bir başarı." diye konuştu.

Bülbüloğlu, kendilerine verilen 2 milyon avroluk cezanın ilk etapta 1 milyonunu ödeyeceklerini aktararak, "Geri kalan kısmını da ben çok ceza olarak görmüyorum. Biz gidip UEFA'ya 'Bu kulübü, bu şartlarda, şu bütçelerde 3 yılda düze çıkaracağız.' dedik. Sunduğumuz mali disipline, bize, projelerimize güvendiler, inandılar. Dürüstçe, samimi bir şekilde her şeyi ortaya koyduk. Yoksa kulüpte böyle bir durum varken men almadan atlatmak kolay değildi." ifadelerini kullandı.

UEFA'nın 3 yıl boyunca kulübü inceleyeceğini belirten Bülbüloğlu, "Biz kulübü düze çıkarmak istiyoruz. Kulübün kurtuluşu da budur. Bütçeye sadık kalacağız." şeklinde görüş bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×