UEFA'dan Kardemir Karabükspor'a da davet geldi

UEFA Disiplin Kurulu'nun Sivasspor ve Eskişehirspor'u UEFA Avrupa Ligi'nden men etmesi, alınan kararı UEFA Tahkim Kurulu'nun da onaması sonrasında Avrupa'ya gidecek takımlar belli oldu.UEFA'nın Eskişehirspor ve Sivasspor'un yerine dün Bursaspor'a...

UEFA'dan Kardemir Karabükspor'a da davet geldi
18 Haziran 2014 Çarşamba 15:43

UEFA Disiplin Kurulu'nun Sivasspor ve Eskişehirspor'u UEFA Avrupa Ligi'nden men etmesi, alınan kararı UEFA Tahkim Kurulu'nun da onaması sonrasında Avrupa'ya gidecek takımlar belli oldu.

UEFA'nın Eskişehirspor ve Sivasspor'un yerine dün Bursaspor'a bir davet mektubu göndermişti. UEFA'nın dün aynı zamanda Kardemir Karabükspor'a da davet mektubu gönderdiği belirtildi. Kardemir Karabükspor Kulübü, resmi internet sitesinden bugün yaptığı açıklamada, UEFA'nın kendilerini Avrupa Ligi'ne davet ettiğini duyurdu.

Kardemir Karabükspor Kulübü'nün, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 17.06.2014 tarihinde kulübümüze gönderilen yazıda, Sivasspor ve Eskişehirspor'un cezalarının onanması durumunda Kardemir Karabükspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne 3. eleme turundan katılacağı bildirilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulübümüze gönderilen yazının tam metni aşağıda yer almaktadır.

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanlığı'na; UEFA tarafından federasyonumuza gönderilen 16.06.2014 tarihli yazıya istinaden, kulübümüz Kardemir Karabükspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne 3. Eleme turundan itibaren katılabileceği ve bu katılımın, Sivasspor ve Eskişehirspor kulüplerimizin CAS'a yaptıkları başvuru sonucunun kesinleşmesi neticesinde oluşacağı bildirilmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×