"Üçlü taç" olmadı

- Ankara Koşusu'nda 15 yıl aradan sonra "üçlü taç"ı kazanma şansı yakalayan "Graystrom" isimli at ikinci oldu - Koşuda birinciliği Halis Karataş'ın jokeyliğini yaptığı "Victory is ours" isimli at kazandı

24 Eylül 2016 Cumartesi 17:53


ANKARA (AA) - Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen Ankara Koşusu'nu, jokey Halis Karataş'ın bindiği "Victory is ours" isimli at kazandı.

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda yapılan koşuda birinciliği, 3.01.55'lik derecesiyle "Victory is ours" isimli at kazanırken, ikinciliği 3.01.69 ile jokey Ahmet Çelik ile "Graystorm", üçüncülüğü ise 3.03.16'lık derecesiyle jokey Akın Sözen'in bindiği "Nurhanbey" isimli at elde etti.

"Graystorm" isimli at, aynı yıl içinde belirlenen 3 yarışı da birinci tamamlayan 3 yaşındaki safkanlara verilen "üçlü taç" unvanı için piste çıktı. Tay Deneme ve Gazi Kupası yarışlarının şampiyonu "Graystorm", 8 safkanın mücadele ettiği yarışı ikinci sırada tamamlayarak, 15 yıl aradan sonra "üçlü taç" unvanını kazanma şansını kullanamadı.

"Üçlü taç" unvanına Türkiye'de son 60 yılda sadece 8 safkan sahip olabildi.

Yarışın ardından "Victory is ours" isimli atın sahibi Yıldırım Gelgin'e kupasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, antrenör Aydın Küçükaksoy'a kupasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil ve jokey Halis Karataş'a kupasını, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×