Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tulay:

- "Ülkemiz, uluslararası düzeyde takdirle izlenen bir demokrasi sınavı verirken satranç sporunun efsane isimleri ülkemize ve federasyonumuza güvenerek, bir çağrımızla dünyanın her köşesinden İzmir'e akın ederek eşsiz bir mesaj verdiler"

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tulay:


İZMİR (AA) - Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nin kusursuz bir şekilde tamamlandığını ifade etti.

Tulay, İzmir'de sona eren organizasyonla ilgili yazılı açıklamasında, Türkiye için hassas bir dönemde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, uluslararası düzeyde takdirle izlenen bir demokrasi sınavı verirken satranç sporunun efsane isimleri ülkemize ve federasyonumuza güvenerek, bir çağrımızla dünyanın her köşesinden İzmir'e akın ederek eşsiz bir mesaj verdiler. Sporun barışçı ve birleştirici gücüyle Türkiye'de her şeyin yolunda olduğunu adeta tüm dünyaya haykırdılar. Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligimizi başarıyla tamamladık."

İzmir Kaya Termal Otel'deki ligde şampiyon olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Ligde Kayseri Şekerspor ikinci, Deniz Su Aquamatch ise üçüncü oldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×