Türkiye, Malili futbolcunun umudu oldu

- Kahramanmaraş'ta Bölgesel Amatör Lig ekibi Fidanspor'da görev yapan Mali uyruklu Muhammed Mariko, büyümesinden etkilenerek geldiği Türkiye'de ailesinin geçimine katkı sağlıyor - Mariko: "Türkiye'de ekmek paramı kazanıyorum. Mali'deki aileme de buradan kazandığım parayla bakıyorum"

Türkiye, Malili futbolcunun umudu oldu
28 Kasım 2016 Pazartesi 12:50


KAHRAMANMARAŞ (AA) - ERSOY SEVİNÇ - Kahramanmaraş'ın Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden takımı Fidanspor'da forma giyen Malili Muhammed Mariko, büyümesinden etkilenerek geldiği Türkiye'de hem kendi geçimini sağlıyor hem de para göndererek ailesine yardımcı oluyor.

Mali'de yaşayan 8 çocuklu ailenin bir üyesi olan 30 yaşındaki stoper Mariko, Fas'ta üniversite eğitimini satış ve pazarlama üzerine tamamladıktan sonra, 3 yıl önce yaşam standartların yüksek olduğunu öğrendiği Türkiye'ye geldi.

Geçen sezon Bursa'da Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Zaferspor'da görev yapan Mariko, takımının şampiyon olmasının ardından Kahramanmaraş'a gelerek yeni sezon öncesi kentin en eski kulüplerinden Fidanspor'da oynamaya başladı.

Mariko, yıllık 30 bin lira transfer ücretiyle hem ailesine para gönderiyor hem de geçimini sağlıyor. Tesislerde kalan futbolcu, Türkiye'de uzun süre yaşamayı ve daha büyük takımlarda oynamayı hedefliyor.

Malili futbolcu Mariko, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sandığından daha büyük ve gelişmiş bir ülke olduğunu belirterek, burada çalışmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Babasının emekli öğretmen olduğunu aktaran Mariko, ailesinin geçimine katkıda bulunmak için Fas'ta üniversite okurken bir yandan da futbol oynadığını anlattı.

Burada eğitim gören bir arkadaşı sayesinde Türkiye hakkında bilgi sahibi olduğunu ifade eden Mariko, şöyle devam etti:

"Arkadaşım Türkiye'nin çok iyi bir ülke olduğundan bahsetti. Ekonomik durumun iyi olduğunu söylemesi üzerine ben de Türkiye'ye geldim. Türkiye Müslüman bir ülke. Mali'nin de yüzde 95'i Müslüman. Ben de Müslüman olduğum için burada 5 vakit namaz kılabiliyorum. Bu yüzden hiç sıkıntı yaşamadım. Herkes birbirine kardeş gibi davranıyor. Türkiye'de ekmek paramı kazanıyorum. Mali'deki aileme de buradan kazandığım parayla bakıyorum."

Fidanspor'un lige kötü başladığını belirten Mariko, kolay goller yediklerini ama şu anda takımın toparlandığını, hedeflerinin bir üst lige çıkmak olduğunu kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×