Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası

- Organizasyonun ikinci etap yarışları Sapanca'da sona erdi - Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İşseven: "(Darbe girişimi) Bu, devletimize, vatanımıza, milletimize yapılan alçakça bir olaydır. İnşallah bundan sonra böyle bir şeye mahal verilmez. Bunun için de devletin bütün kurumları teyakkuz halinde zaten. Yine kazanan bizim halkımız, milletimiz"

Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası


SAKARYA (AA) - Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nın ikinci etap yarışları sona erdi.

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca Gölü'ndeki Kırkpınar parkurunda düzenlenen yarışlara, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Adana Gençlik ve Spor, Sakarya Gençlik Merkezi, İznik, Türk Balıkadamlar, Altınboynuz, Şişecam Çayırova, Fethiye Belediyespor, Sinop Karadeniz Yelken ile Gökkuşağı Gençlik takımları katıldı.

Yarışlar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları, takımlara ise kupaları takdim edildi.

Organizasyonda final yarışları 30-31 Temmuz'da Sapanca'da gerçekleştirilecek.

Şampiyonanın ikinci etap yarışlarında kategorilere göre dereceye giren takımlar şöyle:

Küçük kızlar

1- Galatasaray


Küçük erkekler

1- Fenerbahçe "A"

2- Fenerbahçe "B"

3- Galatasaray "A"


Yıldız erkekler

1- Fenerbahçe "A"

2- Galatasaray "A"

3- Fenerbahçe "B"


Genç kızlar

1- Galatasaray

2- Fenerbahçe

3- Sakarya Gençlik Merkezi


Genç erkekler

1- Galatasaray

2- Fenerbahçe

3- Galatasaray "B"


- "Zor şartlara rağmen takvimimizdeki yarışları yaptık"


Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine rağmen şampiyonayı düzenlediklerini söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan İşseven, darbe girişimi nedeniyle Sakarya'ya gelişlerinin zorlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Cuma gecesi yapılan olay alçakça. Ülkemizi her konuda etkileyen bir konu. Her şekilde önümüz kapanmasına rağmen biz buraya şartlarımızı zorlayarak geldik. Türk gencinin ihtiyacı olan her imkanı hem bakanlık hem genel müdürlük hem de federasyon olarak sonuna kadar devam ettirdik. Bu belki salınan bir korkuydu ama Türkiye Kürek Federasyonu olarak bunların üstüne çıktık. Takvimimizde olan yarışları yerine getirdiğimiz için mutluyum."

Tedirginliklerin olduğunu, bazı ailelerin sporcularını göndermek istemediğini ifade eden İşseven, kimsenin burnu kanamadan yarışları tamamladıklarını bildirdi.

İlhami İşseven, Türkiye'de bir daha benzer olayların yaşanmaması dileğinde bulunarak, "Ülkemizde bu kötü olayın ortadan kalkması bizim de dileğimiz. İnşallah bir daha böyle bir şey olmaz. Bu, devletimize, vatanımıza, milletimize yapılan alçakça bir olaydır. İnşallah bundan sonra böyle bir şeye mahal verilmez. Bunun için de devletin bütün kurumları teyakkuz halinde zaten. Yine kazanan bizim halkımız, milletimiz." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×