Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı, Erzurum Valisi'ni ziyaret etti

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dr. Dilek Okuyucu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret etti.     23 Mayıs'da Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı seçilen Dr. Dilek...

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı, Erzurum Valisi'ni ziyaret etti
17 Temmuz 2014 Perşembe 19:18

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dr. Dilek Okuyucu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret etti.

    23 Mayıs'da Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı seçilen Dr. Dilek Okuyucu, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyareti sırasında açıklamalarda bulundu. 2011 UNIVERSİADE sonrası buz sporlarında Türkiye'nin büyük bir sıçrama yaptığını söyledi. Buz sporlarında 2011 UNIVERSİADE'nin bir milat olduğunu kaydeden Başkan Okuyucu, Universiade ile birlikte ülkemizde faaliyete başlanan spor dalları olan curling ve kısa kulvar sürat pateni dallarında Türk sporcuların uluslararası alanda çok büyük başarılara imza attıklarını ifade etti.

    Sochi 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nda buz dansı alanında katılarak ülkemiz adına bir ilki başardıklarını ifade eden Okuyucu, artistik buz pateni dalında çok yetenekli sporcularının bulunduğunu ve uluslararası alanda başarılar elde ettiklerini kaydetti. Göreve geldikleri iki aylık kısa süre içerisinde öncelikli olarak Uluslararası Paten Birliği'nin İrlanda'da düzenlediği olağan genel kongresine katılım sağlayarak Erzurum’un uluslararası bir kamp merkezi olması yönünde çalışmalar yürüttüklerini de vurgulayan Başkan Okuyucu, bunun meyvelerini de almaya başladıklarını bildirdi.

    Başkan Okuyucu, federasyonun faal olduğu branşların tamamında Kore'de düzenlenecek olan 2018 Pyeong Chong Oyunları'na ülkeyi taşımak üzere master plan hazırladıklarını ve tüm branşlarda katılım sağlamak amacıyla çalıştıklarını ifade etti.

    Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ise sporcu kampları açısından Erzurum’un büyük avantajlar sağladığını ifade etti.

CİHAN

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı, Erzurum Valisi'ni ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×