Türkiye Atletizm Federasyonundan açıklama:

- "Sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris'teki oteline yapılan saldırıda yer alan Dz. Ütğm. Ali Sarıbey'in federasyonumuzla veya milli takımımızla hiçbir bağlantısı yoktur"

Türkiye Atletizm Federasyonundan açıklama:
24 Temmuz 2016 Pazar 20:15


ANKARA (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'teki oteline yapılan saldırıda yer alan Dz. Ütğm Ali Sarıbey'in federasyonlarıyla ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Bugün bir gazetenin web sitesinde 'darbeci subay milli atlet çıktı' başlıklı haber üzerine Türkiye Atletizm Federasyonu olarak açıklama yapma ihtiyacımız doğmuştur. Söz konusu habere konu olan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris'teki oteline yapılan saldırıda yer alan Dz. Ütğm. Ali Sarıbey'in federasyonumuzla veya milli takımımızla hiçbir bağlantısı yoktur." ifadelerine yer verildi.

Medyanın bu tip haberleri yaparken daha dikkatli olması gerektiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Haberde kendisinin 2011'de Rio'daki Askeri Oyunlar'a milli formayla katıldığı iddia edilmektedir. Bu bilgi de kesinlikle yanlıştır. Kendisinin orada katıldığı yarışma, beş branş üzerinden icra edilen deniz pentatlonu müsabakasıdır. Bir askeri spor disiplini olan deniz pentatlonu müsabakalarının, Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyetleriyle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. O yarışmada sporcunun birinci olduğu amfibi kros, deniz pentatlonunun beşinci ve son disiplini olup, atletizmdeki kros ile isim benzerliği dışında ilgisi yoktur. Türkiye Atletizm Federasyonunun bu gibi şahıslarla hiçbir zaman ilgisi olmamıştır, olamaz. Federasyonumuz, paralel yapıyla ilgili mücadelede gerekli olan tüm hassasiyeti bundan önce olduğu gibi titizlikle göstermeye devam edecektir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×