Türkiye 2 Metre Planör Şampiyonası

- Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen şampiyonanın 3. ayağı Balıkesir'in Bandırma ilçesinde tamamlandı

Türkiye 2 Metre Planör Şampiyonası


BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen Türkiye 2 Metre Planör Şampiyonası'nın 3. ayağı sona erdi.

Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arazisinde yapılan ve 2 gün süren şampiyonaya İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Bandırma'dan 10 takım ile 35 sporcu katıldı.

Radyo kontrollü planör yarışmasının bugün yapılan finallerinde, 6 takım planörlerini uçurarak dereceye girmek için mücadele etti.

Yarışlar sonunda İstanbul'dan katılan Atlas Model Planör Kulübü birinci olurken, Eskişehir'den katılan Eskişehir Havacılık Kulübü ikinci, Bursa Model Uçak Kulübü üçüncü oldu.

Ferdi yarışmalarda İstanbul Atlas Model Planör Kulübünden Beny Surijon birinci, Bursa Ballı Team takımından Alptekin Durgun ikinci, Eskişehir Havacılık Kulübünden Yavuz Dal üçüncü olarak kupa ve madalya almaya hak kazandılar.

Yarışmada derece alanlara kupa ve madalyaları, Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, eski belediye başkanlarından Sedat Pekel, Türk Hava Kurumu (THK) Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay ve Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin tarafından verildi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×