Türk sporcular, Dünya Şampiyonası'nda destan yazdı

Türkiye’den Uluslararası Muaythai Federasyonu'nun Malezya'nın Langkawi adasında düzenlediği Muaythai 2014 Dünya Şampiyonası'na katılan Türk Sporcular şampiyonada destan yazdı.01-10 Mayıs 2014 tarihlerinde Malezya’nın Langkawi kentinde gerçekleşen...

Türk sporcular, Dünya Şampiyonası'nda destan yazdı
13 Mayıs 2014 Salı 14:43

Türkiye’den Uluslararası Muaythai Federasyonu'nun Malezya'nın Langkawi adasında düzenlediği Muaythai 2014 Dünya Şampiyonası'na katılan Türk Sporcular şampiyonada destan yazdı.

01-10 Mayıs 2014 tarihlerinde Malezya’nın Langkawi kentinde gerçekleşen ve 101 Ülkenden 2 bin sporcunun mücadele ettiği Dünya Şampiyonası'nda büyük başarı elde eden Türk Milli Takımı sporcuları şampiyonadan büyükler, gençler ve yıldızlar kategorilerinde 16 altın, 9 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplamda 30 madalya ile yurda döndü. Alınan bu sonuçla dünyanın en iyi takımları arasına girmeyi başaran Türk sporcular, genç bayan ve yıldızlarda ise dünya şampiyonu oldu.

Muaythai Milli Takımı'nın büyükler, gençler ve yıldızlar kategorisinde toplam 43 sporcu ile müsabakalara katıldığını belirten Türkiye Muaythai Federasyonu As Başkanı Mehmet Salih Aygün, “101 Ülkenden 2 bin sporcunun mücadele ettiği Dünya Şampiyonası sona erdi. Şampiyonadan büyük başarılarla döndük. Bu başarıyı milletimize armağan etmenin gururunu mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

“Dünya Muaythai Şampiyonası'nda Türkiye Milli takımımız şampiyonaya damgasını vurdu” diyen Salih Aygün, “Özverili disiplinli mücadeleci ve centilmen tavır ve davranışları ile takdir toplamış. ringde ve müsabakalarda gösterdikleri performans ile adeta tüm dünyanın dikkatini çekmiş oldu. Türkiye’de başlattığımız altyapı çalışmalarının meyvelerini alıyoruz, federasyon olarak hep projeler yaptık ve gerçekleştirdik. Bu şampiyona öncesi ülkemizde bölgeler şampiyonaları, Türkiye şampiyonası ve kamplar yaptık, ama en önemlisi biz Minik ve yıldızlara yönelik. 10 yıl öncesine dayanan yatırımlar yaptık, bir iki yıl sonra Dünya’nın en iyi takımları arasında yer alacağımıza inancımız tamdır. Ekim ayında Polonya da yapılacak Avrupa kupasında da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Federasyon Başkanımız Halil Durna, Başkan vekili Hasan Yıldız olmak üzere, yönetim kadrosunu, emektar antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik eder. Başarılarının devamını dilerim.” diye konuştu.

CİHAN

Türk sporcular, Dünya Şampiyonası'nda destan yazdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×