Trabzonspor, UEFA'ya savunmasını sundu

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe'nin başvurusu üzerine UEFA tarafından haklarında başlatılan soruşturma için savunmasını verdi.    Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, UEFA tarafından Trabzonspor hakkında yürütülen...

Trabzonspor, UEFA'ya savunmasını sundu
16 Temmuz 2014 Çarşamba 16:13

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe'nin başvurusu üzerine UEFA tarafından haklarında başlatılan soruşturma için savunmasını verdi.

    Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, UEFA tarafından Trabzonspor hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde, Hukuk Kurulu ve kulübün İsviçre'deki avukatlarının yaptığı ortak çalışmayla hazırlanan savunmanın 14 Temmuz'da UEFA'ya sunulduğu belirtildi. Genel olarak usule dayalı beyanlar içerdiği bilgisi verilen savunma belgesinin içeriğiyle ilgili şu bilgiler verildi: "Savunmada özetle, tüm bilgi ve belgelerin en başından beri UEFA'da olduğu ve zaten bunlara dayanılarak yöneticileri şike yapan Fenerbahçe Kulübü'ne UEFA tarafından ceza verildiği belirtilmiştir. Ayrıca, Trabzonspor Kulübü'nün 2011-2012, 2012-2013 ve 2013-2014 yıllarında UEFA tarafından, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kabul kriterlerine uygun bulunarak davet edildiği açıklanmıştır. UEFA Disiplin ve Kontrol Komitesi'nin iddiaları incelemek istemesi halinde ise esasa ilişkin savunmamızı yapmak için duruşma talep edilmiş, tanık ve delil gösterme hakkımız saklı tutulmuştur."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×