Trabzonspor Kulübü, şike süreciyle ilgili hak arayışını sürdürüyor

Trabzonspor yönetimi, devam eden şike sürecinde kulübün hukuka aykırı şekilde haklarından mahrum bırakıldığı, maddi ve manevi zarara uğradığını bildirdi.

Trabzonspor Kulübü, şike süreciyle ilgili hak arayışını sürdürüyor
10 Nisan 2014 Perşembe 13:58

Trabzonspor yönetimi, devam eden şike sürecinde kulübün hukuka aykırı şekilde haklarından mahrum bırakıldığı, maddi ve manevi zarara uğradığını bildirdi. Bu nedenle de UEFA, FIFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemeleri önünde haklarını korumak ve icra etmek amacıyla, Avrupa’daki iki hukuk bürosunun desteğiyle çalışmalara devam edildiği kaydedildi.

    Bordo-mavili kulübün sitesinden yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu; 2010-2011 sezonunda yapılan şike ile ilgili olarak, gerekli kovuşturmayı yapmamıştır. Bu hafta içinde Federasyon başkanının medyada yaptığı açıklamalarla tekrar teyit edildiği üzere; şike konusundaki UEFA ve CAS kararları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dikkate alınmamaktadır. Dolayısı ile Türkiye Futbol Federasyonu; UEFA ve FIFA Tüzüklerinden doğan üyelik yükümlülüklerini ihlal etmektedir.” denildi.

    Açıklamada, Trabzonspor kulübünün; UEFA, FIFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemeleri önünde haklarını korumak ve icra etmek amacıyla, Avrupa’daki iki hukuk bürosunun desteğiyle çalışmalarına devam ettiği belirtildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×