TGF Türkiye Golf Turu A Klasmanı müsabakaları

- 10 ayaktan oluşan turnuvanın son müsabakası Antalya'da yapıldı

TGF Türkiye Golf Turu A Klasmanı müsabakaları
02 Ekim 2016 Pazar 15:25


ANTALYA (AA) - Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Türkiye Golf Turu A Klasmanı'nın son müsabakası Antalya'da gerçekleştirildi.

TGF'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 10 ayaktan oluşan turnuva, sezon boyu yapılan organizasyonlarla heyecanlı çekişmelere sahne oldu. Klasmanın son müsabakası Antalya Belek'te yapıldı.

Kaya Palazzo Golf Kulübünde gerçekleştirilen turnuvada Klassis Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Kemer Golf Kulübü, Antalya Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Bolluca Golf Kulübünden 30 sporcu mücadele etti.

Turnuvanın final raundunun ardından, TGF Türkiye Golf Turu A Klasmanı'nda erkekler kategorisinde Kemer Golf Kulübünden Jae Woo Shim, kadınlar kategorisinde ise Klassis Golf Kulübünden Tuğçe Erden birinci sırayı aldı. Kazananlara şampiyonluk kupalarını Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu verdi.

Ahmet Ağaoğlu, sporcuların ligde gösterdiği performanstan mutluluk duyduğunu belirterek, "Aldıkları sonuçlar önümüzdeki yıllarda uluslararası platformda mücadele edebilmeleri açısından oldukça ümit verici ve tatminkar. Çok dikkat çeken bir husus var, sporcularımız eksi skorlarla oyun kazanmaya başladılar. Bu da kulüplerimizin altyapılarından gelişen gençlerimizin golfü oldukça ciddiye aldıkları ve uluslararası müsabakalarda rakibimiz konumundaki ülkelerle mücadele edebilecek bir seviyeye geldiklerinin en net göstergesidir." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×