Tenis: TEB Kültürpark Cup

- Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Necimoğlu: - "İzmir'e, Kültürpark'a yakışan bir turnuvayı bütçemiz doğrultusunda geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz"

Tenis: TEB Kültürpark Cup

İZMİR (AA) - Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Necimoğlu, TEB Kültürpark Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nı geleneksel hale getirmek istediklerini bildirdi.

Necimoğlu, Kültürpark Tenis Kulübü'nde düzenlenen basın toplantısında, TEB Kültürpark Cup gibi turnuvaların Türk oyuncuların tecrübelerini artırdığını söyledi.

Çağla Büyükakçay ve Başak Eraydın'ın elde ettiği başarıların kendilerini gururlandırdığını belirten Necimoğlu, şöyle konuştu:

"Turnuvanın maliyetini Spor Bakanlığı ve Tenis Federasyonu karşıladı. Gönül ister ki turnuva sürekli burada olsun, burada yapalım. Bunun için sponsor desteğine ihtiyacımız var. Futbol, basketbol kadar büyük değil bütçemiz. İzmir'e, Kültürpark'a yakışan TEB Kültürpark Cup'ı bütçemiz doğrultusunda geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz."

Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu ise turnuvaya ev sahipliği yaptıkları için onur duyduklarını ifade etti. Turnuvaya sahip çıkan İzmirlilere teşekkür eden Uyaroğlu, herkesi heyecanı yüksek maçları izlemeye davet etti.

Turnuva Direktörü Zeynep Kavak da TEB Kültürpark Cup'ın Türkiye'deki 60 bin dolar ödüllü 4 turnuvadan biri olduğunu, 11 Türk sporcunun da yer aldığı turnuvaya 23 ülkeden 54 sporcunun katıldığını kaydetti.


- Çağla Büyükakçay: "Türkiye'de oynamak çok başka"


Turnuvanın 5 numaralı seribaşı Çağla Büyükakçay da seneler sonra İzmir'de mücadele etmenin çok güzel olduğunu söyledi.

Çocukluğunun ulusal turnuvalarla bu kortlarda geçtiğini kaydeden Çağla Büyükakçay, "Burada tekrar uluslararası turnuva oynamak çok güzel. 60 bin dolar ödüllü turnuvada 11 Türk sporcunun yer alması tarihi bir olay." dedi.

Çağla Büyükakçay, kariyerinin en büyük şampiyonluğunu Türkiye'de kazandığının hatırlatılması üzerine, "Oradaki enerji şampiyon yaptı. Türkiye'de oynamak çok başka. Eskiden çok istemezdim Türkiye'de oynamayı ancak zamanla Türkiye'de oynamak pozitif hale geldi." diye konuştu.

Bu turnuvanın ardından Wimbledon'da eleme turlarında mücadele edeceğini aktaran Çağla, "Bana 'Neden erken gitmedin' diye soruyorlar ancak bu sene farklı bir karar aldık. Daha fazla maç oynamak daha faydalı, takvimde Kültürpark vardı ve daha cazip geldi. Burada çim için çok daha iyi hazırlık oluyor." değerlendirmesinde bulundu.


- Başak Eraydın'ın görüşleri


6 numaralı seribaşı Başak Eraydın da İzmir'de olmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu bildirdi.

Herkes için güzel bir hafta geçmesini temenni eden Başak, Wimbledon'a şu an için katılamayacağını ancak son anda değişiklik olabileceğini kaydetti.

İlk kez bir grand slam turnuvasında Fransa Açık'ta mücadele ettiğini belirten Başak Eraydın, elemede ilk turu geçmesine rağmen 2. turda bunu başaramadığını, biraz üzgün olmasına rağmen diğer turnuvalarda daha başarılı olmak istediğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×