TBF Arama Konferansı

- TBF Başkanı Erdanay: - "Federasyon olarak bize toplantıyı değerlendirip bu fikirleri uygulamak kalıyor"

TBF Arama Konferansı
01 Eylül 2016 Perşembe 20:07


SAKARYA (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen "Arama Konferansı" sona erdi.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen organizasyonun ikinci gününe federasyon yetkilileri, kulüp yöneticileri, antrenörler, yorumcular ve basın mensupları katıldı.

Organizasyonda çeşitli gruplara ayrılan katılımcılar, basketbolun ileriye dönük sorunlarına çözüm önerilerini aralarında tartıştı.

Ortaya çıkan görüşlerin tablolara yazılması sonucu bir araya gelen gruplar, bu fikirler ışığında yeni öneriler ortaya koydu. Konferans daha sonra sona erdi.

TBF Başkanı Harun Erdanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle bir konferansı uzun zamandır yapmayı düşündüklerini söyledi.

Konferansta basketbol için önemli kararlar alacaklarını dile getiren Erdanay, "Basketbolu federasyon olarak tabi ki yönetiyoruz ama buradaki eski basketbolcular, milli antrenörler, basın, televizyon yorumcuları, basketbol duayenleri bunlar gerçekten önemli insanlar ve onların fikirleri benim için çok önemli. Böylelikle bir beyin fırtınası yaptık." diye konuştu.

Konferansın ana konusunun "18-22 yaş gençleri basketbola nasıl kazandırabiliriz " olduğunu anlatan Erdanay, "Gerçekten çok iyi fikirler çıktı. Federasyon olarak bize toplantıyı değerlendirip bu fikirleri uygulamak kalıyor. Bu tek toplantıda kalmayacak. İnşallah bir kaç ay sonra bunu pekiştirecek bir toplantı daha yapmayı düşünüyoruz. Konferansa katılan herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×