Tarık Çamdal, Eskişehirspor ile sözleşmesini uzattı

Eskişehirspor, süresiz kadro dışı bıraktığı ve büyük takımların transfer gözdesi olan Tarık Çamdal ile 4 yıllığına anlaşma imzaladı.

Tarık Çamdal, Eskişehirspor ile sözleşmesini uzattı
24 Ocak 2014 Cuma 16:13

Eskişehirspor, süresiz kadro dışı bıraktığı ve büyük takımların transfer gözdesi olan Tarık Çamdal ile 4 yıllığına anlaşma imzaladı. Böylelikle Çamdal, 2018 yılına kadar Eskişehirspor'un futbolcusu oldu.

    Transfer döneminde başta Beşiktaş ile Galatasaray olmak üzere diğer takımların transfer listesinde yer alan ve bu yüzden dolayı Eskişehirspor ile sözleşmeyi uzatmadığı için bir süre sıkıntılı günler yaşayan Tarık Çamdal konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Eskişehirspor'un savunma oyuncusu, kulübü Eskişehirspor'la sezon sonunda sona erecek olan sözleşmesini uzatma kararı aldı. Bu bağlamda Eskişehirspor, süresiz kadro dışı bıraktığı Tarım Çamdal ile 4 yıllığına anlaşma imzaladı. Tarık Çamdal için Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol tesislerinde imza töreni düzenlendi.

     Eskişehirspor Kulübü adına imzayı atan Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Tarık'ın transferiyle ilgili yaşanan sürecin geçtiğini kaydetti. Akman, etik değerlere önem vermeyen bazı kulüplerin Tarık’ın kafasını karıştırdığını belirtti. Akman, sözlerini şöyle sürdürüd:
     "Tarık, bizlere 'sizin onay ve izniniz olmadan asla bir kulübe imza atmayacağım' dedi. Böyle bir futbolcuya sahip olduğumuz için mutluyuz. Tarık’a yapılan teklifler bugün bize atacağı imzayla 5 milyon TL’yi elinin tersi ile itti. Bu her futbolcunun yapacağı bir davranış değil. Yiğidi öldür hakkını ver. Tarık 'Beni ben yapan Eskişehirspor’a ihanet ederek gidecek olursam, kazanacağım paranın hayrını görmem. Siz ne zaman uygun görürseniz o zaman imza atarım' ifadesını kullandı. Evet Tarık, sözünde durdu. Sözleşmesini 4 yıl daha uzatıyoruz. Böylece 4 buçuk yıl Eskişhirspor resmi futbolcusu olacak. Hayırlı olsun.”
    
    Tarık Çamdal ise Süper Lig’i Eskişehirspor sayesinde tanıdığını, kulübün ve hocaların kendisine verdiği şans sayesinde bir çıkış yakaladığını ifade etti. Kendisine verilen imkanlar sayesinde milli takıma kadar yükseldiğini hatırlatan genç futbolcu, başta kulüp yöneticeleri olmak üzere teknik heyete teşekkür etti. Tarık Çamdal, "Kulübüme çeşitli teklifler geldi. Ben kulübün rızası olmadan bir adım atmayacağımı söyledim Bugün bir gerçek var. Oda Eskişehirspor ile 2018 yılına kadar sözleşmemi uzatacağım. Mutluyum, biran önce takım arkadaşlarımın arasına katılmak istiyorum. " dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×