Sürüş uzmanları, Uludağ eteklerinde tırmanma yarışında terledi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Bursa Uludağ eteklerinde düzenlenen 2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ilk yarışı büyük çekişmeye sahne oldu.

Sürüş uzmanları, Uludağ eteklerinde tırmanma yarışında terledi
20 Nisan 2014 Pazar 16:58

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Bursa Uludağ eteklerinde düzenlenen 2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ilk yarışı büyük çekişmeye sahne oldu. Köylü ve otomobil tutkunlarının izlediği yarışlarda jandarma ekipleri de geniş güvenlik önlemleri aldı.

2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Parkuru'nda gerçekleştirilen ilk yarış ile başladı. Soğukpınar Sağlık Ocağı önünden başlan tırmanma etabı, Bağlı Köyü piknik alanında son buldu.

4,94 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışa, 6 ayrı kategoride 17 araç katıldı. Yarışmalara katılan tek bayan sürücü de dereceye girmek için büyük çaba sarfetti. Yarışların antrenman bölümünde bir araç kazaya karışınca yarışlara giremedi.
CİHAN

Sürüş uzmanları, Uludağ eteklerinde tırmanma yarışında terledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×