Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası

- Antalya'nın Kemer ilçesindeki Üç Adalar açıklarında gerçekleştirilen şampiyonaya 30 sporcu katılıyor

Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası
22 Eylül 2016 Perşembe 16:13


ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası başladı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Tekirova Mahallesi'ndeki Üç Adalar açıklarında gerçekleştirilen organizasyona, 30 sualtı görüntüleme sporcusu ve 30 yardımcı dalgıç katılıyor.

Resifleri, sualtı mağaraları ve zengin tabiatıyla ünlü Üç Adalar açıklarında yapılan organizasyonda sporcular, fotoğraf ve video kategorilerinde mücadele ediyor. Fotoğraf kategorisinde yarışmalar, geniş açı, modelli geniş açı, balık, makro ve konulu makro dallarında yapılıyor.

TSSF Sualtı Görüntüleme Teknik Kurulu Başkanı Asım Dumlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl 17'ncisini düzenledikleri şampiyonaya 30 sporcu ve 30 yardımcı dalgıcın katıldığını söyledi.

Şampiyonanın sualtı fotoğraf ve sualtı video kategorilerinde yapıldığını belirten Dumlu, fotoğraf kategorisinde yarışan sporcuların yaklaşık 90 dakika boyunca günde 2 defa dalış yaptıklarını kaydetti.

Dumlu, sporcuların yarışma kuralları gereği toplam 600 fotoğraf çekebildiklerine değinerek, kategorilerden alınan puanlar sonucunda şampiyonların belirlendiğini ifade etti.

Sporculardan Bülent Çalımlı ise çok güzel bir dalış noktası olduğunu belirterek, suyun altında gümüş balıkları, karagözler ve melanur balıklarına sıkça rastladıklarını belirtti.

Yarın devam edecek şampiyonanın ödül töreni, 24 Eylül Cumartesi günü yapılacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×