Spor hayatını zirvede bitirmek istiyor

- Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu: - "Mersin'de 1-3 Temmuz 2016 tarihinde Artistik Cimnastik Dünya Kupası üçüncü ayağında da altın madalyayı alarak, dünya sıralamasında birinciliği garantilemek istiyorum. Bunu da başardıktan sonra dünyanın zirvesinde spor hayatıma son vereceğim"

Spor hayatını zirvede bitirmek istiyor
23 Mayıs 2016 Pazartesi 11:18

BOLU (AA) - MEHMET EMİN GÜRBÜZ - Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, Mersin'de 1-3 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek Artistik Cimnastik Dünya Kupası üçüncü ayağında altın madalyaya uzanıp, dünya sıralamasında birinciliği garantileyerek, sporu zirvede bırakmak istediğini belirtti.

Bolu'da Karaçayır Mahallesi'nde bulunan Murat Canbaş Cimnastik Salonu'nda çalışmalarını sürdüren Ümit Şamiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 26 yıllık spor hayatının sonlarına geldiğini, bu süre içerisinde Dünya Kupası şampiyonlukları, Akdeniz Oyunları şampiyonlukları, 14 yıl Türkiye şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğundaki madalya gibi birçok başarıya imza atarak, güzel bir spor hayatı geçirdiğini söyledi.

Elde edilen başarılarla Türk cimnastiğini dünyaya tanıttıklarını anlatan Ümit Şamiloğlu, "Spor hayatımı bırakmak için son 2 ayım. Bu sene Dünya Kupası'nın iki ayağında da altın madalya kazandım. Dünya sıralamasında birinciyim. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Orada bronz madalyayı altına çevirmek istiyorum. Mersin'de, 1-3 Temmuz 2016 tarihinde Artistik Cimnastik Dünya Kupası üçüncü ayağında da altın madalyayı alarak, dünya sıralamasında birinciliği garantilemek istiyorum. Bunu da başardıktan sonra dünyanın zirvesinde spor hayatıma son vereceğim." şeklinde konuştu.

Ümit Şamiloğlu, spor hayatının en iyi senesini geçirdiğine dikkati çekerek, 36 yaşından sonra farklı bir şeyler yapmak istediğini belirtti.


- "Spordan kopmam mümkün değil"


"Cimnastikten kopmam mümkün değil" diyen Ümit Şamiloğlu, "Benim bu spordan kopmam mümkün değil. Bu sporun her yerine kazınmışız, cimnastikte benim içime kazınmış. Muhakkak bir yerinden tutacağız." dedi.

Cimnastiğin daha iyi yerlere gelmesi gerektiğini aktaran Ümit Şamiloğlu, cimnastikte ne kadar büyük bir ivme yakalansa da hala çok eksiklerin bulunduğunu dile getirdi.

Ümit Şamiloğlu, spor hayatı boyunca elde ettiği bilgi ve birikimi bir şekilde cimnastiğe geri aktarmaya çalışacağını, cimnastiğin bir yerinde muhakkak bulunacağını vurguladı.

Spor hayatındaki son seneyi güzel bitirmek istediğine değinen Ümit Şamiloğlu, şunları kaydetti:

"Bunun için çalışmalara biraz daha yoğunlaştım. Birkaç yıldır sonuna geldiğim için bu kadar iradeli değildim açıkçası. Son yıla biraz daha özen gösterdim ve Dünya Kupası'nın ayaklarında altın madalya aldım. Bu yarışmanın dört ayağı geçerli oluyor. Üçüncü ayağı 2 ay sonra Mersin'de yapılacak. Buradaki yarışmayı da kazanırsam dünya sıralamasındaki birinciliğimi de garantilemiş oluyorum. Çalışmalar güzel gidiyor. Yarışmalarda dünyadaki en iyi rakiplerimle karşılaştım. Bunlarla aramızda bayağı bir fark var. Şampiyonada karşılaşacağım insanlar aynı. Bu seneki performansım birçok kişiden daha iyi."
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×